[i]Royal Philips Electronics[/i] inženieri pašlaik izstrādā jaunu “pirkstu nospiedumu” tehnoloģiju, kas varētu automātiski identificēt un bloķēt digitālo video failu lādēšanu internetā. Šī tehnoloģija būšot līdzīga tehnoloģijai, kas tiek izmantota dažās universitātēs, lai bloķētu nelegālu mūzikas failu apmaiņu.
Pirmoreiz līdzīgs filtrs tika izmantots 2001. gadā, kad tiesa lika [i]Napster[/i] bloķēt savā tīklā nelegālo mūziku. Toreiz tika izmantotas agrīnās šādas sistēmas versijas, lai identificētu dziesmas, kas beigās padarīja visu tīklu nelietojamu.
Kādu laiku vēlāk neatkarīga kompānija [i]Audible Magic[/i] paziņoja, ka ir izstrādājusi savu tehnoloģiju dziesmu identificēšanai internetā. [i]RIAA[/i] (Recording Industry Association of America) ātri vien uzķēra šo ziņu un aicināja failu apmaiņas tīklu īpašniekus iebūvēt šāda veida filtrus savā programmatūrā. Kā jau mēs tagad varam redzēt pēc p2p (peer to peer) tīkliem, šī doma izgāzās.
Video failu identificēšana notiks līdzīgi kā audio. Dziesmām tiek meklēta unikāla datu virkne, kas tiek izmantota, lai identificētu konkrēto dziesmu. Šī programmatūra var tikt integrēta ISP (Internet Service Provider) tīklā un pēc datubāzes identificēt un vajadzības gadījumā bloķēt aizliegtos failus. Galvenais mērķis ir panākt, lai fails tiktu identificēts pat, ja ir sakompresēts vai pārvērsts citā formātā. Mūzikas gadījumā dziesmu vajadzētu identificēt pēc tās audiālajām īpašībām, nevis pēc nuļu un vieninieku secības, kas veido digitālo failu. Video materiālu gadījumā izmantoti tiks tādi paši principi, taču būtu jāizmanto atsevišķu kadru vizuālās īpašības, nevis audiālās.
Lai šāda sistēma patiešām tiktu ieviesta, ir vēl ļoti daudz darāmā. Pirmkārt jau jāizveido milzīga datu bāze, pēc kuras noteikt katru filmu. Tas nozīmē milzīgu darbu visām kino kompānijām, kas vēlas tikt iesaistītas šajā projektā
[i]MPAA[/i] (Motion Picture Association of America) gan vairāk nocentrējās uz filmu iezīmēšanu ar speciālām ūdenszīmēm. Šī tehnoloģija jau kādu laiku tiek izmanota uz Oskaram nominētajām filmām, lai novērstu to izplatību internetā vēl pirms to parādīšanās uz lielajiem ekrāniem. Protams, ka šī sistēma nav tik efektīva kā augstākminētā, taču tā prasa krietni mazāk resursu.
[i]Philips[/i] pagaidām ir piesardzīgi ar savām prognozēm. [i]Philips[/i] cer izgatavot daudz maz lietojamu programmas versiju līdz šā gada beigām vai nākamā gada sākumam.
Raksta avots: [url=http://news.com.com/Movie+blackout+for+P2P+networks/2100-1025_3-5571057.html?tag=st.prev]News.com[/url]