Philips pamet televizoru ražošanas biznesu

Balstoties uz Reuters un Bloombergs sniegto informāciju, Philips, kādreizējais tirgus līderis, kas ar televizoru ražošanu nodarbojas kopš 1928. gada, nolēmis novērsties no televizoru ražošanas un pārdot uzņēmuma daļu, kas ar to nodarbojās.

Franss Van Houtens, kas nesen iecelts par Amsterdamas uzņēmuma izpilddirektoru, realizējis plānu, kura rezultātā Philips TV ražošanas bizness nonācis TPV rokās. TPV ir Honkongas uzņēmums, kas nodarbojas ar datoru monitoru ražošanu. Uzņēmums pašlaik kontrolē 33 procentus globālā monitoru tirgus. Darījuma rezultātā TPV iegūs 70% akciju Philips televizoru ražošanas biznesā. Philips paliks atlikušie 30%, taču uzņēmums tos drīkst pārdot. Bloomberg ziņo, ka TPV, sākot ar 2013. gadu, ik gadu uzņēmumam maksās 72 miljonus ASV dolāru.

[img]http://datuve/images/upload/20110419174330.jpg[/img]
Darījuma mērķis ir uzlabot Nīderlandes uzņēmuma ienākumus. Darījuma kopējā summa vēl nav atklāta. Zināms, ka 3600 Philips darbinieku, kas darbojās televizoru ražošanas daļā, dosies uz Honkongu. Šāds darījums ļaus Philips koncentrēties uz citām svarīgām nozarēm – apgaismes iekārtu, veselības aprūpes produktu un mazo elektroierīču (zobu suku, skuvekļu) ražošanai.

Paziņojums par darījumu nācis klajā vienā dienā ar atskaiti par Philips pirmā ceturkšņa ienākumiem. Tīrā peļņa kopš pagājušā gada samazinājusies no 200 miljoniem eiro līdz 137 miljoniem eiro. Philips bija viens no pēdējiem izdzīvojušajiem ražotājiem Eiropā, kas ražoja televizorus masveidā – šajā nišā tagad dominē Vācijas Loewe AG un Dānijas Bang & Olufsen AS.

Portālam Reuters Van Houtens paziņojis: “Philips ir vēl daudz nerealizēta potenciāla.” Iespējams, ka netieši tiek norādīts uz to, ka nākotnē gaidāmas vēl citas pārmaiņas.

[url=http://www.dailytech.com/Philips+Ditches+Television+Business/article21397.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us