Philips izstrādā ierīces, kurās izmantotas gaismu emitējošas diodes un kuras paredzētas Āfrikas iedzīvotājiem

Projektā, kurš pašlaik norisinās Ganā, Philips apvienojies ar bezpeļņas organizāciju KITE (Kumasi Institute of Technology and Environment), cenšoties apgādāt ar mākslīgajiem gaismas ķermeņiem tos Āfrikas ciematus, kuros nav elektrības.

Uzņēmums Philips izstrādājis trīs jaunas ierīces – lampu lasīšanai, kabatas lukturīti un lukturi, kas darbojas ar saules enerģijas palīdzību. Visas šīs ierīces aprīkotas ar gaismu emitējošām diodēm (LED). Dienas laikā uzlādētais lukturis naktī varēs darboties septiņas stundas. Kabatas lukturīša spuldzīte nekad neizdeg. Savukārt, lasīšanas lampas zemais enerģijas patēriņš nodrošina retāku nepieciešamību pēc bateriju maiņas.

[img]/images/upload/20090304224211.jpg[/img]
Šo ierīču cena varētu šķist neliela, taču jāņem vērā, ka 50 ASV dolāru, kas ir luktura cena, daudziem Āfrikas iedzīvotājiem ir divu mēnešu alga. Nodokļu atvieglojumi no valdības puses varētu samazināt ierīču cenas pat par 40 procentiem.

KITE direktors paziņojusi, ka tikai 19% lauku apvidu ir apgādāti ar elektrību. Pārējo apgabalu iedzīvotāji dzīvesvietu apgaismošanai izmanto petrolejas lampas, kuras neizdala daudz gaismas, tādēļ cilvēkiem ir tikpat kā neiespējami pamanīt skorpionus un čūskas, kas naktī var ielīst viņu mājokļos.

[img]/images/upload/20090304224232.jpg[/img]
Strādāšana pēc saulrieta Āfrikā ir gandrīz neiespējama, un bērniem ir jāstrādā dienas laikā, tādēļ arī mācīšanās nakts laikā sagādā lielas grūtības.

KITE gan nav vienīgā organizācija, kas cenšas apgādāt Āfriku ar lētiem gaismas ķermeņiem, arī Pasaules Banka nopietni pievērsusies šai problēmai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us