DeepMind inženieri izveido līdz šim precīzāko laikapstākļu prognozēšanas metodi

DeepMind

Laika apstākļu modelēšanas algoritmiem bieži tiek uzdots izveidot gan ilgtermiņa prognozi, gan arī to, kādi būs meteoroloģiskie apstākļi tuvākās stundas laikā. Google atbalstītā mākslīgā intelekta uzņēmuma DeepMind pētnieki ir spēruši lielu soli uz priekšu, lai precizētu tuvāko stundu laikapstākļus.

Īstermiņa laika prognoze, protams, var noderēt ikvienam, kas dodas ārpus mājas, bet tā ir īpaši svarīga dažādu pasākumu rīkotājiem, transporta pakalpojumiem, zemniekiem, dabas katastrofu gadījumos un citur.

Jaunais modelis ieņem pirmo vietu pēc precizitātes un lietderības – tas ir akurāts 89% gadījumu, salīdzinot ar citām konkurējošajām metodēm. Šis modelis izmanto mašīnmācīšanās veidu, ko sauc par ģeneratīvo modelēšanu – tas spēj radīt jaunus datu punktus pēc tam, kad ir apmācīts ar jau eksistējošiem datiem.

Jaunā modeļa, ko sauc par DGMR (Deep Generative Model of Rainfall), galvenais uzdevums ir paredzēt nokrišņu iespējamību nākamās vienas līdz divu stundu laikā – un to ir apstiprinājuši vairāk nekā 50 Met Office meteorologi Lielbritānijā.

dgmr nowcast
Sistēma rada īsas “radaru filmas”. (DeepMind)

DGMR pētnieki skaidro, ka tiek veidotas īsas “radaru filmas”, kas no iepriekšējiem radara modeļiem ģenerē nākotnes radara modeļus.

Daudzi pašreizējie laikapstākļu noteikšanas rīki, tostarp pySTEPS, izmanto skaitlisko laika prognozēšanas (NWP) pieeju, kur prognozi nosaka matemātiskie modeļi. Šie ir jaudīgi modeļi, taču tie ir precīzāki ilgtermiņa prognozēm, piemēram, 6 stundu līdz 2 nedēļu prognozei, taču tuvāko 2 stundu prognozi tie nosaka diezgan neprecīzi.

Tā kā meteorologi ir devuši zaļo gaismu DeepMind modelim, tas varēs tikt integrēts arī esošajās laika prognozēšanas sistēmās.

Pētījums ir publicēts Nature.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us