Pētījums: Action video spēļu spēlēšana var palīdzēt uzlabot redzi

Žurnālā „Nature Neuroscience” publicētais pētījums liecina, ka video spēļu treniņu programmas rezultātā cilvēki jūt uzlabojumus kontrastu jūtībā (contrast sensitivity). Šāda veida treniņš varētu palīdzēt cilvēkiem, kam ir redzes pavājināšanās.

„Parasti kontrastu jūtības uzlabošanai nepieciešamas brilles vai acu operācija” stāsta Ročesteras Universitātes profesore, kas piedalījusies pētījuma veikšanā. „Taču mēs noskaidrojām, ka [i]action[/i] video spēles uzlabo smadzeņu spēju apstrādāt vizuālo informāciju produktīvāk un uzlabojumi jūtami pat vairākus mēnešus pēc tam, kad cilvēks pārtrauc spēlēt šīs spēles.”

Pētījuma gaitā deviņu nedēļu laikā divas grupas cilvēku 50 stundas spēlēja video spēles. Viena grupa spēlēja tādas spēles, kā Call of Duty 2 un Unreal Tournament 2004, savukārt otra grupa spēlēja tādas spēlēs, kā Sims 2, kas neprasa precīzu tēmēšanu. Cilvēkiem, kas spēlēja [i]action[/i] spēles bija novērojama uzlabota kontrastu jūtība.

[img]/images/upload/20090330194513.jpg[/img]
Pētījumā iesaistītie speciālisti uzskata, ka video spēļu treniņa rezultāti varētu papildināt citus redzes uzlabojuma veidus, kā brilles, kontaktlēcas un ķirurģiju. Nacionālā Acu Institūta sponsorētajā pētījumā gan teikts, ka ne visas [i]action[/i] spēles sniedz šāda veida uzlabojumus.

Raksta avots – [url=http://news.cnet.com/8301-10797_3-10206764-235.html?part=rss&tag=feed&subj=Crave]cnet[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us