Personas datus var nopirkt par 14 dolāriem

Symantec apgalvo, ka persondatu zagļi piedāvā par 14 dolāriem iegādāties personas datus. Kredītkaršu numurus, dzimšanas datumu un citu sensitīvu informāciju. Šie dati tiek tirgoti tā sauktajos pagrīdes serveros, ko izmanto kriminālās organizācijas, lai saglabātu iegūto informāciju. Pēc tam informācija var tikt izmantota, piemēram, viltus bankas konta atvēršanai. ASV esošas kredītkartes numurs ar apstiprinājuma numuru maksā no 1 līdz 6 dolāriem. Identitāte, ieskaitot ASV bankas kontu, kredītkarti, dzimšanas datumu un valsts identifikācijas numuru ir pieejami no 14 līdz 18 dolāriem.

51% informācijas atrodas ASV serveros, pateicoties ASV platjoslas interneta pieslēgumu skaita pieaugumam – tas sniedz jaunas iespējas kriminālajai pasaulei. Aptuveni 86% kredītkaršu un debetkaršu numuri ir saistīti ar ASV bankām.

Viens no veidiem, kā datornoziedznieki piekļūst šiem datiem, ir nulltās dienas ievainojamības, respektīvi, kad tiek atklāta kāda programmatūras ievainojamība, ir vajadzīgs laiks, lai šai ievainojamībai izveidotu ielāpu. Pa šo laiku ir iespējams ievainojamību izmantot pēc savas vajadzības. No 2006. gada jūnija līdz 2006. gada decembrim Symantec dokumentējuši 12 nulltās dienas ievainojamības.

Krakeri ir izmantojuši MS Office dokumentus un to ievainojamības, lai vēlāk šos dokumentus pievienotu mēstulēm. Kāpēc tieši MS Office dokumentus? Tāpēc, ka, saņemot e-pastu, ja e-pasts satur kādus aizdomīgus failus, piemēram, vestule.exe., visticamāk, šis fails tiks nobloķēts. Bet, ja tas būs vestule.doc, tad, visticamāk, tas tiks “izlaists cauri”. Symantec tīkla žurnālā iespējams noskatīties video, kur tiek atvērts nešpetns dokuments, kas sistēmā novieto kaut ko ļaundabīgu un pēc tam atver parastu Word dokumentu. Šis uzbrukums ir gandrīz neredzams – pirms dokumenta atvēršanās attēls drusku noraustījās.

Avots: security.itworld.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us