Pentagonā aizliedz izmantot USB zibatmiņas

ASV valdība uz nezināmu laika periodu aizliegusi valsts augstākās drošības iestādes darbiniekiem izmantot tik ierastās USB zibatmiņas. Iemesls tam ir visai vienkāršs – vairākos Pentagona datoros „ievazājies” vīruss un par galveno vaininieku tiek uzskatīta tieši zibatmiņa. Pašreiz jau uzsākta vīrusa ierobežošana.

17.novembrī izplatītajā paziņojumā teikts, ka zibatmiņu izmantošana ir aizliegta. Pagaidām nav ziņu vai konfiscētās zibatmiņas tiks atgrieztas vai tomēr Pentagons tās iznīcinās.

[img]/images/upload/pentagon_ikonos_010_01.jpg[/img]
„Esam piesardzīgi pret vīrusiem, tādēļ sperts šāds solis,”skaidro Pentagona runasvīrs Braiens Vitmans (Bryan Whitman). Viņš atklāj, ka iestādes tīklā patiešām atklāts vīruss un tas pašreiz tiek identificēts un „iesaldēts”. Pentagona amatpersonas neatklāj kāds tieši „kaitēklis” ticis garām drošības sistēmām.

Pentagona pārraudzībā ir apmēram 17 tūkstoši dažādu datortīklu, kuros kopā ir ap septiņiem miljoniem datoru. Šis tīkls ir viens no hakeriem iemīļotākajiem – to dienā skenē vairākus miljonus reižu, cerot atrast kādu vājību. Kā galvenos ienaidniekus savai drošībai Pentagona pārstāvji min Krievijas, Ķīnas un Austrumeiropas hakerus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us