Pele uz deguna!

Kanādiešu izgudrotājs Dmitry Gorodnichy no Otavas Tehnoloģiju institūta ir nācis klajā ar jaunu izgudrojumu – ‘nouse’! Tā ir alternatīva ierīcei, ko šobrīd pazīstam kā datora perifērijas iekārtu peli. Nouse ir peles tehnoloģija, ko vada cilvēka deguns raidot signālus caur datora kameru.

Peles funkcionalitāte izpaužas šādi: dators caur tīkla kameru iegūst cilvēka attēlu un nolasa deguna pozīciju un tā attēlu. Pēc deguna pozīcijas maiņas aprēķiniem virza kursoru pa darbavirsmu. Ar divām datora kamerām ir iespējams izveidot atbalstu 3D darbavirsmām (piemēram, datorspēlēs).

Peles klikšķi jeb pogu signāli tiek aizstāti ar acu mirkšķināšanu. Ja vien neesat aktīvs mirkšķinātājs, datora kamera atpazīs jūsu acu dubultmirkšķi, kas nozīmēs attiecīgās pogas nospiešanu. Attiecīgi labā acs ir labā peles poga un kreisā – kreisā poga. Interesanti, kā var tikt simulēta 3 pogu peles darbība?

The Inquirer jau ir nosaucis šo peli par paradīzi pornolapu lietotājiem, kuri vēlas, lai labā roka būtu pēc iespējas brīvāka no peles klikšķināšanas. Izgudrotājs norāda, ka tiekot izskatītas arī iespējas pievienot funkcionalitātei uzacs nolasīšanu (tipa trackball). Eksperti jau ir devuši atznīgus izteikumus par šo izgudrojumu un norāda, ka šī pele var būt nākotne kopā ar kādu klaviatūras alternatīvu, lai panāktu jaunās paaudzes datu ievadi.

Avots: New Scientist

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us