Pekina – pasaules bezmaksas WiFi galvaspilsēta?

Pekina (Ķīna) paziņojusi par visai ambicioziem plāniem līdz 2011.gadam kļūt par pasaules lielāko bezmaksas bezvadu interneta piekļuves pilsētu pasaulē. Šāds lēmums pieņemts, jo oficiālās amatpersonas ir apmierinātas ar olimpisko spēļu laikā veiktajiem izmēģinājumiem.

Beijing Business Today ziņo, ka tuvāko triju gadu laikā visos pilsētas rajonos būs pieejams bezmaksas WiFi tīkls. Šādu plānu Wireless City Summit 2008 laikā oficiāli apstiprinājis Žangs Ju (Zhang Yu), Pekinas Informācijas tehnoloģiju biroja vadītājs.

Jūlijā olimpisko spēļu vajadzībām tika izveidots bezvadu tīkla pārklājums vairākās pilsētas zonās, jo īpaši biznesa rajonos. Tiesa, tā kvalitāte bija pārāk zema un daudziem bija problēmas ar piekļuvi globālajam tīmeklim, taču tas Ķīnas galvaspilsētas vadību, šķiet, neuztrauc.

[img]/images/upload/AL081209WiFi.jpg[/img]
Tiesa, jau šobrīd Pekinā ir diezgan liela bezvadu tīkla zona. Piemēram, Tsingua (Tsinghua) universitātē vien ir 500 piekļuves punkti.

Pagaidām gan nav skaidrs cik lielā mērā Ķīnas amatpersonas ierobežos piekļuvi globālajam tīklam. Vēl šobrīd Ķīnas interneta telpa vērtējama kā viena no ierobežotākajām pasaulē. Tāpat nav skaidrs kā tiks izkontrolēti kibernoziegumi, kurus varētu pastrādāt, izmantojot šo bezmaksas internetu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us