Pēc pāris gadiem nozaudētās mantas atrast nebūs problemātiski

Panikai līdzīgās sajūtas, kas pārņem ikvienu pazudušās mantas meklētāju jau drīzumā varētu būt pagātne, jo tuvājo gadu laikā par ikdienu varētu kļūt brilles, kas visu redzēto “sameklēs” jūsu vietā. Zinātnieki prezentējuši acenes, kas atcerēsies kur jūs pēdējo reizi redzējāt sava auto atslēgas, mp3 atskaņotāju vai citu svarīgu mantu.

Tokijas Universitātes profesora Kunijoši (Kuniyoshi) izveidotās brilles aprīkotas ar iebūvētu kameru, acij priekšā pieliekamu ekrānu un nelielu datoru, kas piefiksē un iegaumē visu – pat nepazīstamus cilvēkus vai augus. Kompaktā videokamera nemitīgi filmē visu notiekošo, savukārt mazais, bet jaudīgais procesors lielā ātrumā spēj apstrādāt saņemtos attēlus. Kā vēsta projekta autors, vienīgā lieta, ko šīs brilles nepalīdzēs atrast, ir pašas brilles.

[img]/images/upload/smartgoggles_0.jpg[/img]

Gudro aceņu jaunajam lietotājam iesākumā atliek vien pastaigāties pa māju, lai ierīce tos atpazītu un iekļautu savā datu bāzē. Kad kamera nofokusēta uz kādu konkrētu objektu (tālruni, atslēgām, atskaņotāju u.c.), briļļu valkātājs šī priekšmeta nosaukumu skaļi pasaka, lai to varētu iekļaut ierīces atmiņā. Pie tam, šī ierīce ir apmācāma un tā spēj izanalizēt savas kļūdas agrīnajā meklēšanas periodā.

Produkta prezentācijā iespējas demonstrētas, liekot brillēm sameklēt 60 ikdienā biežāk lietojamos priekšmetus, ko tās arī veiksmīgi izdarīja. Jāpiezīmē, ka ierīces iespējas ar to neaprobežojas – iespējama ir arī dažādu cilvēku vārdu iegaumēšana un paziņošana kas noderīgi būtu cilvēkiem ar plašu paziņu un partneru loku.

Profesors Kunijoši uzskata, ka šāda palīgierīce būs noderīga ne tikai nopietnu atmiņas zudumu slimniekiem, bet arī vienkāršiem aizmāršām. Šāda augsta ātruma attēlu atpazīšanas tehnika pie patērētāja daudz patīkamākā izskatā varētu nonākt jau tuvāko pāris gadu laikā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us