Pēc 22 nm sekos 15 nm

Pagājšnedēļ Intel izstrādātāju forumā ([url=http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Developer_Forum]Intel Developers Forum[/url]) Intel atzīmēja, ka pēc 22 nanometru ražošanas procesa viņi tieksies uz 15 nanometru ražošanas procesu. Turpretī „Global foundries”, kas ir vienīgā AMD cerība, gatavojas pāriet uz 22 nm procesu 2012. gadā, līdz ar to droši vien divus gadus vēlāk pāriet uz 15 nm, kas nozīmē, ka Intel joprojām saglabās līderpozīcijas mazāka ražošanas procesa sasniegšanā ātrāk.

Intel forumā neminēja, ka 15 (vai 16, kā daži zinātnieki to saucot) nm process joprojām atrodas izstrādes stadijā, tomēr viss liecina par to, ka pirmie procesori būs pieejami jau 2013. gada beigās.

Ja atceramies Intel „[url=http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Tick_Tock]tick-tock[/url]” ražošanas stratēģiju, tad zinām, ka šī gada pēdējā ceturksnī Intel sāk ražot 32 nm procesorus, divus gadus vēlāk, 2011. gada pēdējā ceturksnī, – 22 nm procesorus, un vēl divus gadus pēc tam, 2013. gada pēdējā ceturksnī, – 15 nm procesorus.

Ar 15 nm procesu vajadzētu būt iespējams procesoros ievietot divtik tranzistoru skaitu, kā būs jau topošajos 32 nm procesoros, turklāt ar tādu pašu vai pat mazāku TDP, kas ir galvenais pusvadītāju ražošanas mērķis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us