Paziņota oficiālā USB 3.0 specifikācija

USB 3.0 Veicinātāju grupa (Promoter Group) paziņojusi galējos jaunā standarta parametrus. Zināms, ka tas būs desmit reizes ātrāks nekā pašreiz aktuālais standarts, un tas, tāpat kā līdzšinējās specifikācijas, būs atrodams lielā daļā mūsdienu perifērijas. Tiesa, nav paredzēts konkrēts datums, kad USB 3.0 varētu parādīties datoros vai citās tehnoloģijās.

USB 3.0 Promoter Group paziņojuši, ka maksimālā standarta datu caurlaidība būs apmēram pieci gigabiti sekundē un tas ir vairāk nekā desmit reizes vairāk nekā šobrīd piedāvā jau astoņus gadus vecais standarts USB 2.0 (480 Mb/s). Jāpiezīmē, ka USB 1.0 piedāvāja datu pārraidīšanu ar ātrumu 1,5 Mb/s. Kā šis ātrums izpaužas? ja 25 GB HD filmu ar USB1.0 kopēja 9,3 stundās un USB2.0 tas notika 13,9 minūtēs, tad ar USB 3.0 šo procesu būs iespējams paveikt 70 sekundēs.

Kā jau iepriekš paredzēts, USB 3.0 specifikācijā 1.0 paredzēts, ka jaunais standarts būs atpakaļsavietojams ar iepriekšējām variācijām. Tādējādi skaidrs, ka ierīču saslēgšanas mezgli būs tādi pat kā līdz šim.

[img]/images/upload/usb30_1.jpg[/img]
Diezgan krasi atšķirsies standarta tehnoloģiskā puse. Atšķirībā no USB 2.0, USB 3.0 piedāvās vienlaicīgu un kvalitatīvu datu pārraidi abos virzienos – tā panākta ar vadu skaita dubultošanu kabelī. Tāpat uzlabota elektroenerģijas pārvaldīšana – standartā veidotās elektroierīces atbalstīs dīkstāves (idle), miega un atslēgšanas (suspend) fāzes.

[img]/images/upload/usb30_2.jpg[/img]
Paredzēts, ka pirmās USB 3.0 jeb SuperSpeed ierīces veikalos parādīsies nākamā gada otrajā pusē, taču reālā ikdienas apritē tās varētu nonākt 2010.gadā.

Interesanti, ka arī Apple, kas ir liels FireWire standarta atbalstītājs, palēnām atsakās no šī standarta; pat par spīti tam, ka nākamā IEEE1394 specifikācija sola 3,2 Gb/s lielu ātrumu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us