PayPal brīdina par Apple Safari nedrošumu

Elektronisku maksājumu sistēmas PayPal, kas visplašāk izmantota tās īpašnieka – eBay – vajadzībām, pārstāvji paziņojuši, ka informācijas zagšanas („phishing”) dēļ vecajām programmām tiks liegta piekļuve maksājumu sistēmai. Uz naža asmens karājas arī Apple izstrādātā Safari.

Kad pirmoreiz klajā nāca informācija par PayPal plāniem (aprīļa vidū), daudzi jau bažījās par Safari „krišanu”, taču kāds kompānijas pārstāvis Safari lietotājus itin veikli nedaudz nomierināja un apstiprināja, ka pagaidām nav plāni bloķēt šo pārlūku, piebilstot, ka tajā gan nav iebūvēta nekāda aizsardzība, kas aizsargātu lietotājus no okšķerēšanas un identitātes slēpšanas. „PayPal izstrādā funkciju, lai bloķētu novecojušu un nedrošu pārlūku lietotājus, un neļautu tiem iesaitēties. Piemērs tam varētu būt IE4 uz Windows 98 platformas. [..] Mums nav nekādu plānu bloķēt pārlūku jaunākās versijas, to skaitā Apple Safari,” paziņojis PayPal runasvīrs Maikls Oldenburgs (Michael Oldenburg).

[img]/images/upload/safari-mac-win.gif[/img]
Nav dūmu bez uguns, un ikkatrs piesardzīgāks Safari lietotājs noteikti aizdomāsies – kamdēļ sacelta šāda ažiotāža par manis lietoto programmu? Galvenokārt jau vainojams tieši neesošais okšķerēšanās apkarotājs un EV SSL sertifikātu neatbalstīšana: „Mūsu skatījumā, ļaut lietotājam izmantot PayPal ar kādu no nedrošiem pārlūkiem ir tas pats, kas ļaut auto ražotājam pārdot auto bez drošības jostām,” atzinis Maikls Barets (Michael Barret). Lai arī neviens pārlūks vārdā nav ticis nosaukts, Internet Explorer un Firefox jaunākās versijas ar šādām aizsardzības sistēmām ir aprīkotas…

Tā kā pagaidām Safari nav ne EV SSL atbalsts, ne informācijas zagšanas aizsargs, pārlūks būtībā ierindojams vienā kategorijā ar Internet Explorer 4, kas jau ir bloķēts no PayPal.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us