Pavērts ceļš mobilajiem draudiem: vairums uzņēmumu nepietiekami aizsargā darbinieku viedtālruņus un planšetdatorus

Nedaudz vairāk par ceturto daļu uzņēmumu visā pasaulē (28%) savos korporatīvajos tīklos ir pilnīgi ieviesuši specializētos mobilo ierīču aizsardzības un pārvaldības rīkus (Mobile Device Management). Šādu neiepriecinošu secinājumu ir izdarījuši Kaspersky Lab eksperti, balstoties uz kopīgi ar uzņēmumu B2B International 2012. gada beigās veiktā starptautiskā pētījuma[1] datiem. Mazāk nekā trešdaļa pasaules uzņēmumu (32%) izmanto atsevišķu drošības politiku viedtālruņiem un planšetdatoriem.

Gan uzņēmuma, gan personīgo mobilo ierīču skaits, ko uzņēmumu darbinieki visā pasaulē izmanto darba vajadzībām, pieaug burtiski dienu no dienas. Mūsdienu uzņēmējdarbības vidē ir ārkārtīgi grūti ignorēt šo tendenci, un šo apgalvojumu apstiprina arī Kaspersky Lab un B2B International kopīgi veiktā pētījuma rezultāti. Tikai 9% organizāciju drošības apsvērumu dēļ ir gatavi pilnīgi aizliegt darbiniekiem izmantot personīgos viedtālruņus darba uzdevumu veikšanai. No otras puses, 29% uzņēmumu nodrošina darbiniekiem neierobežotu piekļuvi korporatīvā tīkla datiem, izmantojot mobilās ierīces.

[img]/images/upload/20130327142035.jpg[/img]

“Viedtālruņu un citu mobilo ierīču izmantošana dod konkurētspējas priekšrocības jebkuram mūsdienu uzņēmumam, jo tā darbinieki kļūst elastīgāki un var risināt darba uzdevumus, atrodoties praktiski jebkurā vietā, kā arī jebkurā laikā. Taču jaunu ierīču parādīšanās korporatīvajā infrastruktūrā prasa arī jaunas pieejas IT drošības garantēšanai. Šī fakta ignorēšana draud uzņēmumam ar svarīgu datu zudumu, kas var notikt gan inficēšanās ar vīrusu, gan pašas ierīces nozaudēšanas vai zādzības rezultātā. Tomēr viedtālruņu un planšetdatoru pārvaldībai un aizsardzībai nav nepieciešams “izgudrot velosipēdu”. Kaspersky Lab piedāvā uzņēmumiem gatavu korporatīvo risinājumu- Kaspersky Endpoint Security for Business visu veidu izmantoto, tostarp mobilo, ierīču aizsardzībai ar iespēju tās centralizēti pārvaldīt,” stāsta Andis Šteinmanis, Kaspersky Lab rīkotājdirektors Baltijas valstīs, Ungārijā, Čehijā un Slovākijā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us