Pat Playboy vairs nedrīkst uzticēties

Nesen parādījies jauns tārps, kurš izplatās ar e-pasta palīdzību. Šim tārpam piešķirts nosaukums W32.Maslan.C@mm. Daudzi jau paspējuši uzķerties, jo nespēj turēties pretī kārdinājumam, ko piedāvā e-pasta vēstule, kura izplata šo tārpu. Lietotājam atnāk vēstule, kurā tiek solīts tik vien kā Playboy modeļu kailfoto. Ja arī jūs saņemat šādu piedāvājumu, labāk savaldiet savus instinktus un meila pielikumu vaļā neveriet ;). Ja lietotājs ir uzķēries un palaidis šo tārpu ganīties, tad datorā sāk darboties IRC bots, kurš sūta paroles savam izstrādātājam.

Kā ziņo McAfee, šis tārps ir pietiekami spēcīgs, lai pat apstādinātu antivīrusu programmas. Tārps ir spējīgs pats sevi izplatīt tālāk. Ielāpi gan ir pieejami jau labu laiciņu, tā ka apdraudēti ir tikai tie Windows lietotāji, kuri nav novilkuši jaunākos ielāpus no Microsoft. Šis tārps uzrauga arī Internet Explorer, lai piefiksētu finansiālas darbības internetā un zagtu kredītkaršu nummurus.

Šādi gadījumi, kad e-pasta tārpi izplatās ar kailu slavenību foto attēliem, nav nekas jauns. Ir bijuši gadījumi, kad vīrusu izstrādātāji savus garadarbus ir nomaskējuši zem Annas Kurņikovas, Britnijas Spīrsas un citu slavenību kailfoto.

Raksta avots: eWeek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us