Pat Dienvidpolā nav droši

Dienvidpolā strādājošā Amudsena-Skota Dienvidpola Stacija, kurā strādā 50 zinātnieki un tehniskais personāls, jau otro reizi piedzīvojusi kiberuzbrukumu. Pēdējoreiz zinātnieki esot atslēguši drošības sistēmu, jo skarbie darba apstākļi liedzot operatīvi noraidīt datus.

Pirmais uzbrukums piedzīvots pirms gada un tagad tikai atklāts, ka divus mēnešus vēlāk sekojis otrais uzbrukums. Pirmais uzbrukums izraisījis vairāk atbalsu ASV sakarā ar terorismu un cīņu pret to. FIB darboņi uzdeva šo notikumu par kiberterorisma piemēru un lielija savu visuvarošo darbību seku likvidēšanā un noziedznieku tvarstīšanā. Kamēr vēlāk zinātnieki publicēja pavisam cita satura atskaiti, kas pilnībā noliedz FIB lielo lomu.

Tātad par to, kas notika. Rumāņi pagājšgad uzlauza kādu no zinātniskās analīzes serveriem un nosūtīja administratoram zīmīti: ja tu nesamaksāsi, mēs tev visu serveri apgānīsim un datus arī nozagsim. Administrātors, nekavējoties izslēdzis uzlauzto sistēmu no citu sistēmu loka, paziņojis savai vadībai un FIB. Tālāk pēc stacijas versijas FIB ar ekspertu palīdzību sadzinuši rokā Rumānijas interneta piekļuves punktu, caur kuru atrasti un aizturēti vainīgie. Šobrīd Rumānijā viņi gaida tiesas spriedumu. Pēc FIB versijas vēl tika organizēta pēcterorisma glābšanas kampaņa stacijā nabaga salstošajiem zinātniekiem, kuru dzīvību uzturošā datorsistēma kļuva pilnībā nefunkcionējoša. Vēlāk ar šo versiju tika slavēts FIB darbs un tika veidoti pamati, lai piešķirtu FIB vairāk pilnvaru “teroristu” tvarstīšanā.

Otrā pieminētā uzlaušana vairs nav saistīta ar Rumāņu naudas izspiedējiem, bet ar kādu, šķiet, iemīlējušos lauzēju (kurš sevi dēvē par PoizonB0x), kas “radioteleskopa datu mērītāju ātomsprādziena pēcefekta” (ko gan šie tur Dienvidpolā dara?) mājaslapu aizvietojis ar tekstu “Es mīlu savu enģeli Lauru”.

Dienvidpola stacijas pārstāvis Karls Erbs (Karl Erb) paziņojis, ka turpmāk pastiprinās ugunsmūri.

Avots: securityfocus.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us