Pasaules videi draudzīgākā automašīna “Tesla Roadster” beidzot nonākusi ražošanā

Vakar Tesla Motors beidzot uzsāka ražot jau sen gaidīto sporta auto, kas darbojas tikai un vienīgi ar elektroenerģijas palīdzību. Jau tuvākā gada laikā kompānija cer sasniegt tādus ražošanas tempus, lai mēnesī no konveijera noripotu vismaz 100 auto.

„Šis ir stūrakmenis autorūpniecībai. Tesla Roadster ir vienīgais automobilis, kas aiz sevis neatstāj ne gramu izmešu – šis ir liels kontrasts salīdzinājumā ar ražotājiem, kas vēl tikai runā par nākotnes plāniem,” pavēstījis Tesla Motors prezidents Zeevs Drori (Ze’ev Drori). Ar ko tad šis izskatīgais auto ir īpašs?

[img]/images/upload/Tesla_3.jpg[/img]
Galvenokārt jau ar to, ka tas ir ekoloģiski tīrs, bet tajā pat laikā sasodīti ātrs. Braucamrīkā izmantotais trīsfāzu elektrodzinējs piedāvā samērā pieticīgus 248 zirgspēkus, taču tas neliedz simts kilometrus stundā sasniegt nieka 3,9 sekundēs, kas ir ievērojami ātrāk nekā lielākā daļa mūsu ielās ripojošo auto, kas darbināmi ar fosilo kurināmo. Lai arī paātrinājums ir graujošs, maksimālais ātrums šim auto aprobežosies ar 200 kilometriem stundā. Jāpiezīmē, ka vēl nesen tika ziņots par 100 km/h ātruma sasniegšanu 5,7 sekundēs, taču tas pārspēts, uzlabojot ātrumkārbu uz divu pārnesumu automātisko ierīci.

[img]/images/upload/Tesla_4.jpg[/img]
Jau labu laiku uz priekšu rezervētie auto (šobrīd – jau 900 auto ir aizņemti) ar vienu uzlādes reizi gan spēj aizceļot tikai 350 kilometrus. Tesla Roadster izmanto vairāk nekā 2000 litija jonu akumulatoru moduļus, kas savienoti savā starpā un novietoti auto aizmugurē; pie tam, katrs šāds modulis ir izolēts, lai izvairītos no pārkaršanas un visa auto pārvēršanas par liesmojošu čupu. Visu šo akumulatoru gūzmu iespējams uzlādēt vien 3,5 stundu laikā.

[img]/images/upload/Tesla_5.jpg[/img]
Auto, kas ielās nonāks pēc apmēram četrām nedēļām, vēl tikai gada sākumā cīnījās par drošības uzlabošanu, lai „tiktu cauri” federālajiem transportlīdzekļu drošības standartiem. Tesla Roadster bāzes cena ir zem 100 tūkstošiem ASV dolāru, pie tam, jau 2010. gadā Tesla Motors plāno apgrozībā laist piecvietīgu ģimenes elektromobili.

[img]/images/upload/Tesla_2.jpg[/img]
Vairāk informācija [url=http://www.teslamotors.com/]Tesla Motors[/url] mājaslapāShare on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us