Pasaules ekosistēmas čakarēšanas diena – 12. jūlijs

Pasaulei jau ir „Zemes diena” un „Izslēdz visu elektrību mājoklī” diena, kura Latvijā izvērtās par necerēti ienesīgu stundu elektrības piegādātājiem (šajā laikā tika reģistrēts elektroenerģijas patēriņa maksimums, tādējādi vismaz pie mums akcija izgāzās). Kāda visai interesanta grupa cilvēku izdomājuši, ka nu ir nepieciešams pretējs scenārijs – „Oglekļa izmešanas diena”.

Grassfire.org pauduši savu ideju, ka 12. jūlijā pasaules iedzīvotājiem būtu nepieciešams pēc sirds patikas izpriecāties un tērēt resursus kā vien ienāk prātā. Tas nozīmē, ka jūsu pienākums ir atstāt ieslēgtus visus datorus, pie dzelzceļa pārbrauktuves neizslēgt auto dzinēju, telpu dzesēt ar gaisa kondicionieriem un pēc iespējas vairāk doties pie dabas, lai… ceptu gaļu un gaisā izmestu vairāk CO2.

[img]/images/upload/exhaust.jpg[/img]
Īpaši šim notikumam mājas lapā izveidots oglekļa pēdas kalkulators, kas, atšķirībā no tipiskajiem patērētāju vainojošajiem aprēķinātājiem, piedāvā ieskatīties cik ļoti jautri jums ies, kamēr tērēsiet elektrību un braukāsiet apkārt.

Līdz šim veiktie aprēķini liecina, ka dienas ietvaros cilvēce saražos papildus 50 miljonus mārciņu oglekļa dioksīda, nemaz nerunājot par dažādām citām gāzēm, piemēram, slāpekļa dioksīdu. Iemesls šādai rīcībai ir idejas autoru vēlme pierādīt, ka „visas šīs runas par oglekļa dioksīdu un tā izmešiem ir muļķības un tie ir parasti dūmi”. Jācer vien, ka šādas dienas ar saukli „CO2 nav piesārņotājs – CO2 ir dabai vajadzīgs” nekļūs par ieradumu.

Ārējās saites:
Oglekļa izmešu dienas oficiālā mājas lapa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us