Pasaules ekonomikas krīze ietekmē serveru tirgu

Pasaules ekonomiskās situācijas pagrimuma kārtējais pierādījums ir pasaules serveru pārdošanas tirgus, kas gada laikā sarucis par 5,2 procentiem, liecina pētījumu firmas IDC publiskotā informācija. Analītiķi jau izteikuši bažas par tirgus pavājināšanās turpināšanos gan gada pēdējā ceturksnī, gan arī nākamgad.

„Serveru tirgus piedzīvoja pamatīgu kritumu, jo īpaši tas bija jaušams septembrī,” skaidro IDC pārstāvis Mets Īstvuds (Matt Eastwood).

IDC ziņojumā teikts, ka, salīdzinājumā ar 2007.gada 3.ceturksni, serveru pārdošanas rādītāji kritušies par 5,2 procentiem, pasaules apgrozījumam samazinoties līdz 12,6 miljardiem ASV dolāru.

[img]/images/upload/data-center-servers-t001.jpg[/img]
Šāds ierīču apgrozījuma kritums ir lielākais kopš 2002.gada pēdējā ceturkšņa. Jāpiezīmē gan, ka kopējais pieprasījums pēc serveriem ir audzis tāpat kā līdz šim un pie vainas vienīgi cenu kritums – salīdzinājumā ar 2007.gadu, pieprasījums audzis par 2,8%.

Ienākumi no serveru pārdošanas vidēji krituši par 7,2%, taču vidējās klases sistēmām – pat par 9,5 procentiem. Interesanti, ka augstākās klases serveru pārdošanā gūtie ienākumi palielinājušies par 4 procentiem salīdzinājumā ar gadu veciem datiem.

Pirmo un otro vietu šajā tirgū dala HP un IBM ar attiecīgi 30,7 un 30,2% tirgus daļas, savukārt trešajā vietā ierindojas Dell – 12% no visa serveru apgrozījuma.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us