Pasaules datortehnikas tirgus joprojām aug un nedomā apstāties

Novājinātā ekonomika daudzās pasaules valstīs nav likusi apstāties datortehnikas tirgum. Gluži otrādi – salīdzinājumā ar 2007. gada pirmo ceturksni tehnikas tirgus pieaudzis par vairāk nekā desmit procentiem. Tirgus pētījumu kompānija iSuppli ziņo, ka datoru tirgus šogad pieaudzis par 69,9 miljoniem vienību jeb +12,1%.

Pirmajā vietā pēc tehnikas apgrozījuma atrodas Hewlett Packard, kura ražotās darbstacijas un klēpjdatorus pasaulē pirka par apmēram 23% vairāk nekā pirms gada – 13,2 miljoni datoru. Otrajā pozīcijā atrodas Dell, kas šī gada pirmajā ceturksnī pārdevis 10,8 miljonus vienību (+20%). Trešajā vietā pēc iSuppli datiem ierindojams lētā gala spēlētājs Acer, jo tā kontā ir 6,8 miljoni pārdotu datoru. Šo triju kompāniju tirgus daļa aizņem attiecīgi 18,9, 15,4 un 9,7 procentus no pasaules datoru tirgus.

[img]/images/upload/PC_shipments_08Q1.jpg[/img]
Interesanti, ka kādreizējais tirgus lielspēlētājs IBM (šobrīd jau „Lenovo”) 2008. Gada sākumā pārdevis 4,8 miljonus dažādu datoru, taču tas joprojām ir par 20,3 procentiem vairāk nekā pērn, kad ekonomiskā situācija bija stabilāka (jo īpaši ASV); kompānijas grožos ir apmēram 6,9% no datoru tirgus. Kā topa piektās vietas ieguvējs atzīst Toshiba, kas pārdevis vien 3 miljonus datoru, tādējādi kontrolējot 4,4 % no pasaules tirgus.

Atlikušie datoru ražotāji pēc iSuppli domām vērtējami kā pārlieku maznozīmīgi, lai tiktu kā īpaši izcelti – viņi kopvērtējumā pārdevuši 31,2 miljonus datoru un kontrolē 44,7% pasaules tirgus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us