Pasaulē vecākā Bībele pieejama tiešsaistē

Visas 800 izdzīvojušās lappuses no vecākās kristiešu Bībeles, [i]Codex Sinaiticus[/i], ir apvienotas un nu pieejamas arī tiešsaistē. Britu bibliotēkas tīmekļa vietnes apmeklētāji var [url=http://www.codexsinaiticus.org/en/]apskatīt[/url] 1600 gadu vecā manuskripta lapu augstas izšķirtspējas digitālus attēlus. Visas lappuses savāktas no Lielbritānijas, Ēģiptes un Krievijas, kur tās bija atradušās līdz šim. Dažas lapas, kas tika atrastas kādā istabā Svētās Katrīnas klosterī 1975.gadā, tagad publicētas pirmo reizi.

Grāmatu sarakstījuši vairāki rakstītāji grieķu valodā uz pergamenta lapām. Tā parāda, ka Bībele mūsdienas ļoti atšķiras no agrākajām versijām. Tāpat kā citās vecajās Bībelēs, arī šajā ir izlaista informācija par Jēzus augšāmcelšanos un viņa teiktie vārdi no krusta.

„Šis 1600 gadus manuskripts piedāvā ieskaitīties Kristietības pirmsākumos un tajā, kā Bībeles teksts ir mainījies no paaudzes paaudzē,” saka Dr. Skots Makkendriks ([i]Scot McKendrick[/i]). „Projekta laikā ir atklājies, ka grāmatu rakstījuši vismaz četri cilvēki. Virtuālā manuskripta pieejamība pētniekiem visā pasaulē piedāvā iespēju sadarboties kopīgiem pētījumiem – pirms pāris gadiem šādas izdevības nebija.”

Bībeli var apskatīt [url=http://www.codexsinaiticus.org/en/manuscript.aspx]šeit[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us