Parunāsim par mēstulēm…

Kā izrādās, pasaulē visvairāk „spamu” sūta nevis uz Angliju, nevis uz Franciju vai ASV, bet uz mazo kalnu paradīzi – Šveici. Tajā pat laikā neviens pagaidām nav pārspējis kāda Apvienotās Karalistes iedzīvotāja rekordu – 40 tūkstoši mēstuļu diennakts laikā.

Šonedēļ publicētā pētījumā norādīts, ka Šveices iedzīvotāji saņem vidēji par 10 procentiem vairāk nevēlamo vēstuļu, nekā tas notiek vidusmērā. Vēl interesantāk – amerikāņi savos e-pastos, par spīti mānijai reģistrēties visur, kur vien tas tiek piedāvāts, saņem par 13% mazāk spama nekā vidējais interneta lietotājs. MessageLabs, kas publiskojuši pētījumu, atzīst, ka Šveicē 84,8% no e-pasta sūtījumiem ir mēstules un ar šo rādītāju ir pārspēts līdzšinējais līderis – Honkonga (82,6%). Top 5 sarakstā vēl ir atrodama Francija ar 82,1% nevēlamo vēstuļu, kam seko Izraēla (80,1%) un Austrija (79,6%). Interesanti, ka MessageLabs katrā 133,9 e-pasta sūtījumā atrada pa vīrusam, savukārt t.s. „phishing” jeb okšķerēšanas programmas atrastas katrā 277,2. e-pastā.

[img]/images/upload/spam.mug.jpg[/img]
Par spīti tam, ka Apvienotajā Karalistē mēstuļu saturs ir „tikai” 74,3% no kopējā sūtījumu skaita, kādam vīram no šīs zemes nav paveicies. Kolins Vells (Colin Wells) pasludināts par Lielbritānijas visvairāk „apspamoto” cilvēku – viņa e-pasta konts ik dienu papildinās par 44’001 nevēlamu ziņojumu (gada laikā – vairāk nekā 16 miljoni). Laimīgā kārtā šīs ziņas viņam nav ne jādzēš, ne arī jāizlasa, jo to viņa vietā dara ClearMyMail serviss, kas 2 stundas dienā velta tieši šī kunga e-pasta sakārtošanai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us