Pārlūku izvēlnes parādīšanās rezultātā IE zaudē tirgus daļu Eiropā

Datuvē jau tika [url=http://datuve/raksts/3307/Microsoft_Windows_lietotajiem_bus_briva_izvele_starp_interneta_parlukiem/]rakstīts[/url] par Microsoft radīto tīmekļa pārlūku izvēlni, kuras nepieciešamību pieprasīja Eiropas Komisija. Microsoft pakļāvās Eiropas Komisijas prasībām un izveidoja tīmekļa pārlūku izvēlni, ļaujot Windows lietotājiem Eiropā izvēlēties kādu no 12 pārlūkiem. Pēdējie jaunumi liecina, ka šīs izvēlnes parādīšanās Microsoft veidotajam IE pārlūkam nākusi par sliktu.

Nesen klajā laisti ziņojumi, kas liecina par to, ka Microsoft veidotā pārlūku izvēlne palīdzējusi palielināt Mozilla Firefox un Opera pārlūku tirgus daļas Eiropā. Tirgus izpētes uzņēmuma Statcounter informācija norāda, ka Internet Explorer gadījumā situācija ir pavisam citādāka – Francijā kopš februāra IE tirgus daļa samazinājusies par 2,5%, Lielbritānijā par 1%, savukārt Itālijā par 1,5%.

[img] http://datuve/images/upload/20100323111902.png[/img]
Opera savukārt apgalvo, ka pārlūka lejupielāžu skaits Eiropā mēneša laikā ir divkāršojies, bet tādās valstīs, kā Itālija, Spānija un Polija pat trīskāršojies. Protams, daļu no šiem panākumiem iespaidojusi jaunākās pārlūka versijas (Opera 10.5) parādīšanās, taču lejupielāžu skaita pieaugums ir neparasti straujš, pierādot to, ka Microsoft veidotā izvēlne palīdz šiem pārlūku veidotājiem.

Arī Mozilla veidotā Firefox pārlūka tirgus daļa ir palielinājusies, lai gan šajā laika posmā nav tikusi piedāvāta jauna pārlūka versija. Mozilla preses pārstāvis stāsta: „Pārlūku izvēlnes parādīšanās rezultātā Firefox lietotāju skaits ir ievērojami audzis. Mēs ceram, ka šis skaits palielināsies vēl vairāk, kad izvēlne būs pieejama visās valstīs.”

[url=http://www.dailytech.com/Microsoft+IEs+Market+Share+in+Europe+Drops+After+Ballot+Screen+Debut/article17948.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us