Pārlūkprogrammu statistika par 2015.gadu

pārlūkprogrammas

Katra gada pirmais ceturksnis ir laika periods, kurā parasti visvairāk tiek publicēti statistikas dati par pērno gadu. Šoreiz paskatīsimies un aplūkosim statistiku saistībā ar interneta pārlūkprogrammām.

Droši vien, ka daudziem nemaz šis raksts nav jālasa, lai nojaustu, kurš ir vispopulārākais no „web browser” programmām 2015.gadā. Jā, tas ir Google produkts – Chrome.

Otrajā vietā ierindojas Microsoft produkts – Internet Explorer (IE). Statistikas datos tas bieži tiek dalīts pa versijām, bet kopsummā skaitot, tas spītīgi atrodas otrajā vietā. Ar nedaudz vairāk kā 15% no visiem lietotājiem. Populārākā versija ir Internet Explorer 11, kura sastāda 10% no minētajiem 15%.

Kā jau allaž – Internet Explorer sīvākais konkurents ir FireFox, kurš tikai nedaudz zaudē Microsoft interneta pārlūkam.

Ja patinām „filmu” vairākus gadus atpakaļ, tad augstāk minētajiem IE un FireFox bija vēl viens nopietns konkurents – Opera. Acīm redzot, Opera pārlūkprogramma nav spējusi turēt līdzi tempam un šobrīd krietni atpaliek no TOP3 pārlūkprogrammām.

Apple izdotais Safari noteikti ir pavisam cits stāsts. Pa lielam to lieto tie cilvēki, kuri lieto Apple ierīces. Līdz ar to ir grūti iedomāties, ka Safari pēkšņi varētu „uzlēkt” un sākt nopietni konkurēt ar vadošajām pārlūkprogrammām.

Piedāvāju Jums apskatīties svaigākos datus no 2015.gada nogales:
pārlūkprogrammas

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us