Kaut arī pirms nepilniem četriem gadiem [url=http://www.w3.org/Graphics/SVG/]SVG[/url] kļuva par Web standartu, tas vēl joprojām nav plaši izplatīts, jo izstrādātāji gaida plašāku atbalstu nākamās paaudzes grafiskajam noformējumam.
Divu izplatītu pārlūku (Opera un Mozilla) ražotāju nākuši klajā ar plāniem atbalstīt SVG [i]by default[/i] – t.i., bez papildus spraudņu (plug-ins) uzstādīšanas. Tā kā lielākā daļa [i]advancēto[/i] lietotāju, kas arī, domājams, būtu pirmie, kas veiktu eksperimentus šajā jomā, lieto šo ražotāju produktus, tas varētu ievērojami paātrināt SVG izplatību.
Opera Software savā jaunākajā (3.) [i]beta relīzē[/i] jau ir iekļāvusi SVG atbalstu – [url]http://www.opera.com/features/svg/[/url]. Mozilla Firefox to plāno ieviest tikai 1.1. versijā, ko iecerēts izlaist jūnijā.
Kriss Lillijs (Chris Lilley), WWC SVG darba grupas vadītājs atklāj, ka pie standarta lēnās izplatības ir vainojams apstāklis, ka, kamēr nav satura (grafikas SVG formātā), nav arī šī satura apstrādātāju (renderēšana pārlūkā), bet, no otras puses, kamēr nav plaša atbalsta formātam, nav arī īsti jēgas izmantot [i]cutting edges[/i] tehnoloģijas.
Līdz šim, lai apskatītu SVG formāta grafiku, lietotājiem nācās lejuplādēt atbilstošus spraudņus. Vairākums lietotāju, saprotami, nevēlas instalēt papildus programmatūru, ja vien saturs nav vitāli (vai kā citādi…) nozīmīgs. Tieši tāpēc var saprast arī Web izstrādātājus – viņu darbus liela daļa lietotāju nemaz neredz.
Daudziem, kas vispār pirmo reizi saskārušies ar SVG, varētu rasties jautājums: “Kāpēc to vispār vajadzētu lietot? Tikai liekas klapatas un laika patēriņš tehnoloģijas apgūšanai”. Viens no aspektiem ir grafikas izmērs (un attiecīgi lapas ielādes ātrums) – augstāk minētajā saitē varējāt apskatīt apmēram 1KB lielu XML failu, kas Opera pārlūkā renderējas šādi: [img=/images/upload/svg.png]šādi[/img]
Ja tiktu izmantots attēls, tas aizņemtu nedaudz mazāk par 12KB. Izmantojot sarežgītāku grafiku – attiecīgi ietaupījums palielinās.
Tā kā to, ko attēlot, nosaka pārlūks, tad SVG izmantošana īpaši pievilcīga kļūst mobilo ierīču jomā, kur resursi, vismaz pašlaik, ir ierobežoti.