Pāreja uz 32nm notiks ātrāk nekā paredzēts

Intel vakar prezentēja savu pirmo strādājošo galddatora un mobilā datora procesoru, kas veidots 32nm tehnoloģiskajā procesā. Daži no nākotnē gaidāmajiem Westmere saimes procesoriem būs aprīkoti ar integrētu grafisko karti.

Jāpiezīmē gan, ka Westmere uzskatāmi par 45nm Nehalem (i7) samazināto versiju. Paredzams, ka pirmie 32nm procesori galddatoriem būs ar diviem un sešiem kodoliem (Clarkdale 2C/4T+iGFX un Gulftown 6C/12T), savukārt mobilie procesori tiks piedāvāti ar diviem kodoliem (Arrandale 2C/4T+iGFX).

Visi procesori būs aprīkoti ar HT tehnoloģiju, kas kodolu skaitu virtuāli dubultos. Tiek ziņots, ka Clarkdale un Arrandale būs 2 kanālu DDR3 atmiņas kontrolieris un tie būs pirmie Intel procesori, kam uz čipa integrēts grafiskās kartes modulis.

[img]/images/upload/20090211102330.jpg[/img]
Tāpat Westmere procesoriem būs Intel jaunais AES instrukciju komplekts, kas pēc Intel vārdiem ir visai līdzīgs SSE 4.1, un sniegs uzlabojumus datu kodēšanā un atkodēšanā.

Jaunie procesori būs savietojami ar Intel 5.sērijas mikroshēmojuma platēm un pirmie modeļi veikalos varētu parādīties jau šī gada otrajā pusē.

[img]/images/upload/20090211102751.jpg[/img]
Jāpiezīmē, ka Intel pārejai uz 32nm tehnoloģisko procesu (pārveidot divas ražotnes ASV Arizonas un Ņūmeksikas štatos, apmācīt speciālistus u.tml.) plāno tērēt ap 7 miljardiem dolāru.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us