Paredz ilgu GDDR5 atmiņas mūžu

Atšķirībā no video adapteriem paredzētās GDDR4 operatīvās atmiņas, kas pusotra gada laikā tā īsti nav ieguvusi popularitāti, GDDR5 tirgū ienācis uz ilgāku laiku, uzskata ATI pārstāvji. Viņi paredz, ka jaunākās paaudzes GDDR atmiņa varētu būt aktuālākais produkts vairāku gadu garumā, līdzīgi kā tas noticis ar GDDR3.

Tirgus standarts pēdējo četrarpus gadu garumā ir GDDR3, un ATI pārstāvji uzskata, ka šī tehnoloģija savu aktualitāti saglabās līdz pat 2010.gada vidum, kas būtu sava veida rekords tehnoloģiju pasaulē. Tiesa, paralēli GDDR3, savu vietu izcīnīs arī GDDR5, savukārt pirms pusotra gada prezentētais GDDR4 diez vai kļūs populārs.

[img]/images/upload/R4850.jpg[/img]

[i]Viena no pirmajām ATI GDDR5 videokartēm Radeon 4850[/i]

„Mēs joprojām esam aktīvi iesaistīti GDDR5 tehnoloģijas izstrādē,” intervijā ar X-Bit Labs ziņo AMD grafisko produktu vadītājs Deivids Kamings (David Cummings). Viņš norāda, ka ATI joprojām ir vienīgie, kas šo standartu aktīvi izmanto savās videokartēs. ATI pārstāvis norāda, ka jaunākās paaudzes atmiņas vēl ne tuvu nav sasniegušas savu maksimālo jaudu: „GDDR5 joprojām ir sava dzīves cikla sākumā, un mēs uzskatām, ka, pirms laist klajā jaunu standartu, arī šim ir potenciāls – var uzlabot šīs atmiņas veiktspēju un samazināt enerģijas patēriņu.”

Atšķirībā no GDDR3 un GDDR4, GDDR5 ir vairākas priekšrocības, piemēram, mazāks enerģijas patēriņš un vieglāka čipu izveide, kas noved pie zemākām cenām. Pagaidām standarta ražošanā piedalās Hynix, Qimonda un Samsung Electronics.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us