Pārdoto vienību skaita ziņā piezīmjdatori pārspēj galddatorus

Tirgus izpētes uzņēmuma iSuppli sniegtā informācija rāda, ka 2008.gada trešajā ceturksnī pārdoto piezīmjdatoru skaits pārsniedz pārdoto galddatoru skaitu. Šāds notikums tika gaidīts ne ātrāk kā 2011.gadā.

[url=www.isuppli.com]iSuppli[/url] norāda, ka gada laikā pārdoto piezīmjdatoru skaits ir palielinājies par 38,6 miljoniem vienību, kas ir par gandrīz 40 procentiem vairāk nekā pagājušā gada trešajā ceturksnī. Savukārt pārdoto galddatoru vienību skaits ir samazinājies par 1,3 procentiem.

Lielāko tirgus daļu iekarojis uzņēmums Hewlett-Packard, pārdodot 14,5 miljonus vienību, otrajā vietā atstājot Dell ar 11 miljoniem pārdoto vienību. Tālāk seko Acer, Lenovo, Toshiba un citi ražotāji. Acer šo pozīciju ieguvis pateicoties tam, ka vienā kategorijā tikuši iekļauti gan piezīmjdatori, gan [i]netbook[/i] datori.

iSuppli analītiķis Metjū Vilkinss (Matthew Wilkins) saka: „Šis ir ievērojams notikums personālo datoru tirgū. Ir sācies piezīmjdatoru laikmets. Tā vairs nav prece tikai biznesa cilvēkiem vai turīgajiem, tagad tas ir dators visiem cilvēkiem.”

Neraugoties uz ekonomisko krīzi, visā pasaulē pārdoto datoru skaits kopā 2007.gada trešā ceturkšņa ir palielinājies par 15,4 procentiem. iSuppli bija paredzējis tikai 12 procentus lielu pieaugumu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us