Parādījies vīruss, kas uzbrūk operētājsistēmai Macintosh

Datordrošības eksperti internetā atklājuši pirmo datorvīrusu, kas uzbrūk datoriem ar “Apple” operētājsistēmu “Mac OS X”, atšķirībā no parastā datorvīrusu mērķa “Microsoft” operētājsistēmas “Windows”.

Jaunais vīruss “Leap-A” izplatās caur programmu “iChat”, kas ietilpst operētājsistēmā “Mac OS X”, un tas apdraud tikai programmas 10.4 versiju.

Vīruss ir nomaskēts kā fails ar nosaukumu “latestpics.tgz” un aprakstā apgalvots, ka tas satur “Apple” operētājsistēmas jaunās versijas ekrāna attēlus (“screenshot”).

Pēc vīrusa saturošā faila atvēršanas, ļaundabīgā programma automātiski pārsūta sevi visām adresēm datorlietotāja “iChat” atmiņā un traucē programmu darbību inficētajā datorā. Šis “tārpa” tipa vīruss ievērojams ir ar to, ka tas ir viens no nedaudzajiem datorvīrusiem, kas uzrakstīti pret “Apple” datorsistēmām. Gandrīz visi pārējie datorvīrusi ir bijuši mērķēti pret “Microsoft” operētājsistēmu “Windows”.

“Šis ir pirmais īstais datorvīruss, kas inficē operētājsistēmu “Mac OS X”. Tā vienmēr ir attēlota un reklamēta kā daudz drošāka operētājsistēma,” norādīja ļaundabīgo programmu atklājušās antivīrusu kompānijas “Sophos” eksperts Greiems Klalijs.

Avots: [url=http://www.leta.lv/news.asp?NewsID=20060218145109014E87BA7F0C308F2F]leta.lv[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us