Par ķīniešu hakeru upuriem kļuvuši pieci lielākie naftas tirgotāji

Ķīniešu hakeri uzlauza piecu transnacionālu naftas korporāciju datoru sistēmas un nozaga slepenus datus par rūpnieciskiem procesiem, plānus par līgumu noslēgšanu un citu konfidenciālu informāciju.

Par to tiek runāts jaunajā McAfee Labs ziņojumā, kura speciālisti nodarbojas ar antivīrusu programmnodrošinājumu un aizsardzību pret informācijas draudiem. Drošības nolūkos piecu „uzlauzto” korporāciju nosaukumi netiek saukti.

Šie uzbrukumi nebija sarežģīti, bet izdevās drošības sistēmas vājo vietu dēļ, ziņo Reuters. Pēc McAfee analītiķu vārdiem, hakeri nokļuva korporāciju datoros divos ceļos: caur mājas lapu vājām vietām, vai caur vīrusu inficētām vēstulēm, kuras tika nosūtītas top-menedžeriem.

[img]http://datuve/images/upload/20110213114554.jpg[/img]

McAfee speciālisti piebilda, ka ļaundari varēja uzlauzt vēl septiņas citu naftas kompāniju mājas lapas. To nosaukumi netiek precizēti.

Hakeriem bija pieeja datortīkliem divu- četru gadu laikā. Viņu galvenais mērķis bija finanšu dokumenti, kas saistīti ar naftas un gāzes atradnes vietām, kā arī līgumi, kas saistīti ar to izstrādei. Dati par uzlaušanu (tai skaitā serveru IP adrese, kas norāda uz Pekinu) jau nosūtīti FIB.

Kā avots izmantota Reuters.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us