Par Intel sasniegumiem

Lasot Datuvē par Intel pēdējiem sasniegumiem, radās doma pavēstīt plašākai publikai par kādu, manuprāt, interesantu atgadījumu sakarā ar Intel un arī AMD procesoriem.

Varbūt nedaudziem ir pat zināms, ka Datoru Drošības Tehnoloģijas nodarbojas ne tikai ar Kaspersky Lab produktiem, bet arī ar saviem izgudrojumiem datu kompresijas lauciņā. Un tā, pirms gada vienā jaukā brīdī par mūsu universālās datu kompresijas izstrādni ieinteresējās viena liela ārzemju kompānija. Viņi meklēja datu kompresijas bibliotēkas, ko integrēt kaut kādā savā projektā. Pirms kaut ko sūtīt potenciālajiem partneriem uz izmēģināšanu, mēs painteresējāmies, uz kādām tad sistēmām notiks pārbaudes pirms licenču iegādes lēmuma pieņemšanas. Atbilde skanēja, ka uz Intel Xeon.

Tobrīd tā nu bija sanācis, ka mēs vēl nebijām speciāli gatavojušies startēt tirgū ar kompresijas bibliotēkām. Līdz ar to tās nebija testētas uz Intel jaunākajiem darinājumiem (darbam mēs lietojam pārsvarā AMD produkciju), bet tā kā klients izskatījās naudīgs, tad tika nolemts noorganizēt savus testus uz Intel Xeon sistēmas.

Te jāpaskaidro, ka mūsu darbā tiek lietota mērvienība TpB jeb [i]ticks per byte[/i]. Tā norāda, cik procesora taktis nepieciešamas viena informācijas baita apstrādei, mūsu gadījumā kompresijas procesam. Tas ļauj mums novērtēt procesoru veiktspēju, kā arī optimizēt programmu bibliotēkas, panākot mazāku taktu skaitu baita apstrādei uz konkrētā procesora modeļa.

Pirmais rezultāts mūs nedaudz satrauca, jo kompresija uz Intel Xeon strādāja ievērojami lēnāk nekā uz AMD Athlon ražojumiem un uz vecajiem Intel Pentium III. Tomēr sākumā likās, ka, pēc nelielas izpētes un bibliotēku pielāgošanas, viss nostāsies savā vietā. Bet pagāja viena, tad otra intensīva darba nedēļa un nekā. Potenciālais pasūtītājs gaidīja! Pamazām sāka rasties nelāgas aizdomas, tomēr kaut kā negribējās ticēt, ka vainīgi ir Intel procesori.

Beidzot visu savās vietās nolika neliela pastaiga pa internetu informācijas meklējumos. Lūk, kas par Pentium 4 ir [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Pentium_4]teikts tiešsaistes enciklopēdijā Wikipedia[/url]: “[i]The Pentium 4 performs much less work per cycle than other CPUs (such as the various Athlon or older Pentium III architectures) but the original design objective – to sacrifice instructions per clock cycle in order to achieve a greater number of cycles per second (i.e. greater frequency or clockspeed)[/i] …”.

Un varat nešaubīties, mums bija ļoti liela vēlēšanās iegūt augstākus rādītājus, t.i., mazāku skaitli [i]ticks per byte[/i] uz Intel Pentium 4. Ja runā konkrētos ciparos, tad mūsu kompresijas mērījumos pēc rūpīgas bibliotēku optimizācijas Pentium 4 rādītājs TpB tik un tā izrādījās aptuveni 1,6 reizes lielāks par AMD Athlon XP un Pentium III. Tas nozīmē, ka vismaz daļa veicamo uzdevumu uz Pentium 4 izpildītos ievērojami lēnāk nekā uz Pentium III, ja procesoru takts frekvence būtu vienāda. Interesanta viela pārdomām, vai ne…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us