PandaLabs atklājuši melnā IT tirgus noslēpumus

Laboratorija PandaLabs publicējusi atskaiti par situāciju melnajā IT tirgū. Tajā PandaLabs atklāja informāciju par noziedzīgiem tīkliem, kuri nodarbojas ar zagtu banku rekvizītu un citas nelikumīgi internetā iegūtas informācijas pārdošanu.

PandaLabs atklāja plašu tīklu, kas pārdod nozagtu bankas karšu rekvizītus. Pēc tam, kad Panda Security speciālisti iekļuva tīklā kā noziedznieki, PandaLabs izdarīja svarīgus secinājumus.

Pašlaik tirgū ir daudz plašāka nozagtas konfidenciālās informācijas izvēle, ieskaitot bankas uzskaites datus, loginus, paroles, viltotas kredītkartes utt. Kaut arī šī informācija liekas atklāta un pieejama, PandaLabs atklāja, ka to var iegūt tikai personīgi kontaktējoties ar hakeriem, kuri piedāvā savus pakalpojumus forumos un čatos.

PandaLabs speciālisti atklāja, ka kontu datu informācijas cena svarstās no 10$ līdz 1500$ atkarībā no esošu līdzekļu garantijas. Turklāt, kiber-noziedznieki piedāvā tā saucāmās klonētas kredīt/ debetkartes (no 180$), iekārtas karšu klonēšanai (200$ – 1000$) un pat viltus bankomātus (no 3500$ atkarībā no modeļa).

[img]http://datuve/images/upload/20110127222147.jpg[/img]

Tādi pakalpojumi kā naudas atmazgāšana (ar banku pārskaitījumu vai čeku naudas saņemšanas starpniecību) ir pieejami par cenu, kas sastāda no 10 līdz 40 % darba. Ja pircēji vēlas izmantot nozagtus bankas rekvizītus, lai nopirktu produktus internetā, bet baidās, ka viņus atklās caur piegādes adresi, kiber-noziedznieki var izdarīt to viņu vietā. Šāda pakalpojuma cena ir no 30$ līdz 300$ (atkarībā no izvēlētā produkta).

Kā avots izmantotas Cnews, Forbes un NetworkWorld.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us