Panasonic prezentē pasaulē mazāko 3CCD videokameru ar HD izšķirtspēju

Viens no videokameru tirgus līderiem Panasonic nupat kā prezentējis pasaulē mazāko augstas izšķirtspējas (FullHD, 1080p) videokameru HDC-SD9, kurā atrodama 3CCD matrica augstākas kvalitātes attēla iegūšanai, kā arī HDC-HS9, kas atšķiras vien ar izmēru un datu glabāšanas iespējām.

Galvenā atšķirība starp 3CCD un klasisko viena CCD matricu, kas sastopama vairumā amatieru kamerās, ir tāda, ka caur objektīvu ienākošā gaisma tiek sadalīta trīs krāsu grupās – sarkanajā, zaļajā un zilajā. Signāls tiek apstrādāts katrā matricā, tādējādi nodrošinot dzīvākas un dabiskākas krāsas, kā arī augstāku detalizējumu. Līdz šim tieši Panasonic bijis viens no līderiem amatieru 3CCD kameru ražošanā un HDC-SD9 un HDC-HS9 to tikai vēlreiz apliecina.

[img]/images/upload/Color_Separation_Prism.jpg[/img]

Krāsu dalīšanas prizma, kas parāda 3CCD mehānismu

Kā SD9, tā HS9 ir tehnoloģiski bagātas kameras. Ar šiem produktiem iespējams ierakstīt 1920×1080 punktu video tik augstā kvalitātē, kāda nebija iepriekšējiem modeļiem tirgū, tādējādi mājas kino kā brīvdienu hobijs varētu kļūt aizvien populārāka izklaide. Pateicoties augstajai kompresijas pakāpei (17 Mbps), HDC-SD9 un HDC-SD9 nodrošina lielisku attēla kvalitāti un kustību attēlošanu.

SD9 videokamera savu mazo izmēru ieguvusi, pateicoties tam, ka attēlu ieraksta pret ārējo iedarbību ļoti izturīgajās SD un SDHC atmiņas kartēs (16 GB SDHC atmiņas kartē var ierakstīt 6h garu video). Savukārt SH9, kas ir lielāka, papildus ir arī 60 GB cietais disks, kurā iespējams ierakstīt video aptuveni 23h garumā.

[img]/images/upload/HDC-SD9.jpg[/img]

Pasaulē mazākā – Panasonic HDC-SD9

Abas ar Leica Dicomar objektīvu un optisko stabilizētāju aprīkotās videokameras ir aprīkotas ar sejas noteikšanas funkciju (nosaka sejas atrašanās vietu un pēc tās regulē ekspozīciju, kontrastu u.c.) un „inteliģento filmēšanas palīgu”, kas lietotāja vietā noteiks sliktus laika apstākļus (videokameras pārmērīgu kratīšanos vai šūpošanos, objekta izgaismošanu no aizmugures) un piedāvās lietotājam ko darīt lietas labā. Abām kamerām ir ierastā Panasonic skaņas (šeit – 5.1 telpiska) tālummaiņas funkcija, kas „pietuvina” skaņo līdz ar attēlu.

[img]/images/upload/HDC-HS9.jpg[/img]

Panasonic HDC-HS9

Iemeslu, kādēļ visi ražotāji pievēršas augstas izšķirtspējas standartus atbalstošai tehnikai, skaidro Panasonic Latvijas pārstāvniecības vadītāja Santa Māgure: „Pašlaik pasaulē un arī Latvijā aizvien pieaug tendence pārejai uz platekrāna televizoriem ar augstu attēla kvalitāti un augstas izšķirtspējas (HD) apraidi. Ievērojot šo tendenci, ražotāji ievieš HD kvalitātes standartus arī visos citos videotehnikas veidos. Izņēmums nav arī kompānija Panasonic.”

Materiāli no informācijas plašsaziņas līdzekļiem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us