Panasonic 3 gadu laikā sagatavos degvielas šūnas akumulatorus klēpjdatoriem

Piecdesmit kubikcentimetri tīra metanola (CH3-OH) tuvāko gadu laikā izmainīs klēpjdatoru darbināšanu, sola Panasonic, kas strādā pie jauna akumulatora ar degvielas šūnām. Ar 50 cm3 metanola pietikšot, lai datoru darbinātu apmēram piecu stundu garumā.

Degvielas šūnu tehnoloģija nemitīgi attīstās un tā ir viena no interesantākajām „nākotnes” tehnoloģijām, kas jau šobrīd lēnām ieiet tirgū. Lai arī pagaidām šī tehnoloģija ir visnotaļ dārga, ne pārāk tālā nākotnē klēpjdatora lādēšana varētu kļūt par retu parādību. Portāls Engadget ziņo, ka Panasonic šobrīd strādā pie pirmā degvielas šūnas akumulatora, kas būs ievietojams klēpjdatora akumulatora vietā. Šāda ierīce veikalos nonāks jau 2012.gadā

[img]/images/upload/panasonic-fuel-cell.jpg[/img]
Tiek lēsts, ka ar šo akumulatoru pietiks, lai datoru darbinātu piecas stundas no vietas. Atšķirībā no ierastā akumulatora, šo uzlādēt varēs, vienkārši ielejot jaunu metanola devu īpašajā aparātā.

Līdzīga tehnoloģija šobrīd tiek testēta hibrīdautomašīnām, taču šeit jāsaskaras ar infrastruktūras problēmām – auto ir visnotaļ „rijīgs” un nepieciešamas daudzas uzpildes stacijas. Tajā pat laikā tehnoloģijas izmantošana klēpjdatoros ir cerīgāka – kamdēļ gan nenēsāt līdzi puslitra metanola pudelīti ierastā minerālūdens vietā, ja tādējādi tiek nodrošināta vairāku diennakšu ilga datora darbošanās?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us