Palo Alto Networks piedāvā jauna tipa ugunsmūri

Jaunā tehnoloģija, atpazīstot lietotājus un lietotnes, nodrošinās lielāku kontroli pār datplūsmu. Ražotāji sola, ka jaunajā ugunsmūrī ir izlaboti dažādi trūkumi, kas piemīt mūsdienu drošības produkcijai. Tas sniegs IT nodaļām labāku redzamību un kontroli pār lietotnēm, kas darbojas tīklā.

[url=http://www.paloaltonetworks.com/]Palo Alto Networks[/url] apmēram 18 mēnešus darbojas ASV, taču tagad piedāvā savus ražojumus arī Eiropas iedzīvotājiem. Uzmanība tiek pievērsta vienādranga (peer-to-peer) un sociālas tīklošanas lietotnēm, kuras parastie ugunsmūri notur par pārlūku datplūsmu.

„Mums visiem ir ugunsmūri, taču ko tie mums dod? Neviens to nevar īsti pateikt. Atbildes parasti ir par serveru aizsardzību. Taču ugunsmūri izmanto portu numurus un IP adreses, lai klasificētu lietotnes. Minētās lietotnes neatbilst ierastajiem gadījumiem, tāpēc ugunsmūri tās uzskata par interneta pārlūkiem,” teica Palo Alto galvenais darbinieks tehnoloģiju jautājumos – Nirs Zuks (Nir Zuk).

Uzņēmums izanalizēja 60TB datplūsmas, kas tika ņemta no korporatīvajiem tīkliem. Tika atklāts, ka 92% uzņēmumu tīklos darbojās vienādranga lietotnes, savukārt 83% gadījumu tīkla lietotāji darbojās ar Google Docs, iespējams augšupielādējot sensitīvos failus.

Palo Alto apgalvo, ka viņu jaunā tehnoloģija spēj atpazīt lietotājus neatkarīgi no to IP adresēm un aizsargāt pret draudiem, turklāt tas viss notiek ļoti lielā ātrumā un bez snieguma pasliktināšanās.

Ugunsmūris izpēta un klasificē lietotnes. Tehnoloģija ar nosaukumu App-ID pašlaik spēj atpazīt vairāk nekā 700 lietotņu. Ja ugunsmūris lietotni neatpazīst, datplūsma tiek ierakstīta un nosūtīta uz Palo Alto, lai vēlāk tiktu pievienota datubāzei. Tāpat ugunsmūris „notver” un bloķē [i]tārpus[/i], vīrusus un spiegprogrammatūru.

[img]/images/upload/appid_stateful_lg-550×357.jpg[/img]

Vairākums uzņēmumu uzskata, ka viņu tīkls ir „tīrs”, taču Šons Vetstouns, IT pakalpojumu vadītājs uzņēmumā [i]Reed Specialist Recruitment[/i], kurā patlaban tiek izmēģināts jaunais ugunsmūris, saka: „Izmēģiniet šo tehnoloģiju savā tīklā, un jūs sapratīsiet, ka tā nebūt nav.”

Ugunsmūri ir pieejami četrās dažādās versijās atkarībā no tā, cik lielu datplūsmu tie spēj kontrolēt – sākot ar 500Mbit/s līdz 10Gbit/s. Lētākais maksā 14 tūkstošus eiro, dārgākais – 93 tūkstošus eiro. Palo Alto arī iekasē 16% lielu apkalpes maksu gadā, par atsevišķu samaksu tiek piedāvātas papildu iespējas – piemēram, URL filtrēšana.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us