P2P marasms

Kādam Spānijas Universitātes pasniedzējam nācies iesniegt atlūgumu par lekcijas, kas aizstāvējusi P2P tīklu [b]legālu[/b] izmantošanu, nolasīšanu.

Džordžs Kortels (Jorge Cortell) Valencijas Politehniskās universitātes (VPU) maģistrantūrā pasniedza vairākus priekšmetus, tai skaitā “Intelektuālais īpašums”, vairāk kā piecus gadus. 4. maijā viņš tika ielūgts uz Kultūras nedēļas svinībām, lai sniegtu lekciju kādā no universitātes ēkām. Konferences laikā tiktu analizēta legāla P2P tīklu izmantošana un to priekšrocības, arī gadījumos, kad notiek apmaiņa ar autortiesību aizsargātiem darbiem. Tika iecerēts pat demonstrēt šo tīklu darbību, lai [i]pierādītu[/i] (izcēlums no oriģināla), ka tas ir pilnīgi legāli, pretēji Spānijas autoru un izdevēju apvienības locekļu uzstāšanās gadījumiem televīzijā un presē un viņu apgalvojumiem ka P2P tīkli ir nelegāli. Pasniedzējs pat esot kontaktējies ar šo apvienību, nacionālo policiju un ģenerālprokuroru, lai viņus par to informētu.

Dienu pirms konferences norises, dekāns (Spānijas Ierakstu Industrijas asociācijas “Promusicae” spiests, kā viņš pats atzinies kādam laikrakstam, un pat [url=http://www.mpaa.org/]MPAA[/url], kā esot rakstīts citā laikrakstā) centās to apturēt, aizliedzot izmantot rezervētās telpas. Pasniedzējs rezervējis telpas citā laikā, bet atkal tika aizliegts tās izmantot. Tas pats noticis arī trešajā reizē. Beigu beigās 5 stundas ilgā konference notika universitātes kafetērijā un tajā piedalījās apmēram 150 cilvēki.

Vēlāk taja pašā dienā viņam zvanījis maģistrantūras mācību daļas vadītājs, paziņojot ka esot zvanījis dekāns un licis pārliecināties “lai viņš šeit vairs nemācot”. Atkārtotā zvanā dekāns esot devis mājienu, sakot “tā ir jūsu izvēle, bet arī atbildība”, tā liekot saprast ka arī mācību daļas vadītājs var zaudēt savu vietu.

Mācību daļas vadītājs vispirms licis izvākt no pasniedzēja mājaslapas visas atsauces uz universitāti un “noslēpt” faktu, ka viņš tur vispār ir pasniedzis. Mācību daļas vadītājam esot izteikti brīdinājumi pat par pašas mācību programmas legalitāti, [i]draudot[/i] ar programmatūras licenču pārbaudēm, autortiesību pārkāpumu izmeklēšanām un jebko, kas varētu viņiem “nepatikt”. Ņemot vērā [i]mājienus ar mietu[/i], pasniedzējs iesniedzis atlūgumu, lai paglābtu citus šajā mācību programmā strādājošos.

Pat pēc aiziešanas no darba, kad masu mēdiji šai lietai sāka pievērst uzmanību, dekāna vietnieks nekaunīgi paziņojis ka Džordžs šajā universitātē nekad nav bijis pasniedzējs un pasniedzis tikai dažas lekcijas. Izskatās ļoti nesmuki, ņemot vērā ka viņš mācījis vairākus priekšmetus ilgāk kā piecus gadus.

Viņš pats, īsta taisnības cīnītāja garā, nepiešķir tik lielu nozīmi darba zaudēšanai (neskatoties uz to, ka viņa novērtējums studentu vidū ir bijis pats augstākais un viņš nekad nav pārkāpis nevienu iekšējo noteikumu, līgumu vai priekšrakstu), cik faktam, ka ir cietis no cenzūras paša universitātē, kas atrodas Eiropas Savienības, tātad demokrātiskā, valstī, un spiediena no ierakstu un filmu industriju puses.

Cietušais pasniedzējs apņēmies apceļot pasauli un paziņot par šo idiotismu pēc iespējas vairāk cilvēkiem. Tieši tāpēc visi tiek aicināti palīdzēt izplatīt šo stāstu, īpaši ārpus Spānijas.

[url=http://homepage.mac.com/jorgecortell/blogwavestudio/LH20041209105106/LHA20050520091532/index.html]Raksts Džordža Kortela mājaslapā[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us