P2P ir televīzijas pakalpojumu nākotne!

Slashdotā atradu interesantu ziņu par nākotnes televīzijas iespējām. Marks Pesche ir Austrālijas mediju skolas lektors (kā pats norāda – pieaicinātais), kurš norāda uz 21.gadsimta nākotnes televīziju tehnoloģiju. P2P tehnoloģija ir tehnoloģija, kas ir piemērojama nākotnes televīzijai! Pesche ir sajūsmināts par bittorrent iespējām un norāda, ka jau tagad ir iespējams par lētu naudu izveidot pašam savu televīziju, kurai nevajadzēs ne biezu aparatūru vai raidīšanas licences.

Visi apsvērumi balstās uz vienkāršiem faktiem. Televīzijas pārraides ir iespējams uztvert datorā un pat ierakstīt uz cietā diska. Var iztaisīt tīkla serveri un novilkt filmu jebkurā vietā, kur ir internet pieslēgums. Var uzlikt kādā konkrētā brīdī ierakstīt pārraidi un caur tīklu to novilkt un noskatīties, kad vien pats vēlas. MPEG video un MP3 audio piedāvā pietiekami labu tehnoloģiju, lai uz datora atskaņotu pat ideālākas pārraides nekā tas ir iespējams ar TV.

Tad kāpēc nav iespējams pieslēgties televīzijas centrālajam serverim un novilkt pārraidi, ko tu vēlies redzēt? Vai arī nokopēt to no kāda cita cilvēka, kas to jau ir izdarījis (Vai arī novilkt pārraidi no centrālā servera un 20 citiem skatītājiem). Marks Pesche norāda, ka vienīgais, kas tur mediju industriju neizmantot šos labumus šobrīd ir inerce, mārketings un kopēšanas aizsardzība. Tiklīdz kāda no televīzijām izdomās padomāt par šīm tehnoloģijām – būs P2P televīzija! Jau šobrīd 3 kompānijas izplata tīklā stream formātā dažādus serālus un pārraides.

Latvijā ar saviem strīdiem par ‘Digitālo televīziju’ atbildīgie var iet gulēt – nav vērts ieviest šo veco tehnoloģiju, ja drīzumā naksies piemēroties stream pārraidēm un platjoslu pieslēgumiem.

Ir divi avoti:
idejas skaidrojums un
savas televīzijas izveidošanas pamācība (jālieto esot bittorrent!).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us