Oracle piedāvās bezmaksas datu bāzi

Oracle kā atbildi uz pēdējā laikā arvien augošo atvērtā koda datu bāzu skaitu un funkcionalitāti grasās izdot savas datu bāzes bezmaksas versiju.

Otrdien šīs jomas gigants paziņos par [i]Oracle 10g Express Edition (Oracle Database XE)[/i] beta versijas izlaišanu, bet galīgā versija būs pieejama jau šī gada beigās. Tās mērķauditorija ir studenti, nelielas organizācijas un programmatūras izstrādātāji, kas šo Oracle datu bāzi varētu izmantot savos lietojumos.

Šis izdevums pamatā ir tāds pats kā citas Oracle datu bāzes, bet tā pielietojums ir ierobežots. Tas atbalsta tikai serverus ar vienu procesoru ar 4 GB diskatmiņu un 1 GB operatīvo atmiņu.

Atvērtā koda datu bāzes pēdējo gadu laikā ir ieguvušas arvien lielāku popularitāti. Nesenā [i]Evans Data[/i] pētījumā noskaidrots, ka visbiežāk no tām tiek lietota MySQL. Pirms pāris nedēļām IBM kā daļu no PHP izstrādes pakas izlaida arī savas DB2 datu bāzes bezmaksas versiju. Un Microsoft nākammēnes gatavojas piedāvāt arī sava SQL Server 2005 bezmaksas versiju, kura nosaukta par [i]Express[/i].

“Pēc nelielām datu bāzēm ir pieprasījums, un mēs vēlamies, lai izstrādātāji izmanto Oracle, nevis MySQL vai SQL Server Express,” saka Endrjū Mendelsons, Oracle serveru tehnoloģiju nodaļas vecākais viceprezidents. “Mūsu jaunais izdevums pavisam noteikti ir reakcija uz situāciju tirgū.”

Pirms aptuveni pusotra gada Oracle iepazīstināja publiku ar [i]Oracle 10g Standard Edition One[/i], kas bija tēmēta uz vidējā lieluma uzņēmumiem, no kuriem daudzi bija Microsoft klienti. Šī datu bāze atbalsta tikai divus procesorus un maksā 149 ASV dolārus.

Piedāvājot bezmaksas versiju, Oracle mērķis esot panākt, lai ar šo datu bāzi iepazītos pēc iespējas vairāk studentu un programmatūras izstrādātāju, teica Mendelsons. Oracle cerot, ka šie klienti vēlāk vēlēsies to uzlabot un izvēlēsies kādu no maksas versijām.

Avots: [url=http://news.com.com/Oracle+to+offer+free+database/2100-1012_3-5920796.html?tag=nefd.top]News.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us