Oficiāli prezentēts Palm Pre 2

Datuvē jau rakstījām par [url=http://datuve/raksts/3808/Timekli_paradijusies_informacija_par_otras_paaudzes_Palm_Pre/]otrās paaudzes Palm Pre[/url] viedtālruni. Vakar Palm oficiāli prezentēja viedtālruni, apstiprinot jau iepriekš zināmo informāciju. Viedtālrunis, kas iepriekš bija zināms ar nosaukumu [i]Mansion[/i], izmanto jauno webOS 2.0 operētājsistēmu.

Ierīce aprīkota pietiekami labi – gluži kā jaudīgie Android viedtālruņi. Tai ir 1 GHz procesors (pirmās paaudzes Pre bija 500MHz procesors) un 3MP kameru nomainījusi 5MP kamera. Dažas lietas palikušas nemainīgas no Pre Plus – 512MB operatīvā atmiņa un 16GB iebūvētā flash atmiņa.

[img]http://datuve/images/upload/20101020130042.png[/img]
Lielākā vilšanos noteikti sagādās ierīces displejs. Palm Pre 2 aprīkots ar tādu pašu 3,1 collu 320×480 HVGA displeju, kā tā priekštecis. Laikā, kad Android un Apple pievērsušies augstākas izšķirtspējas displejiem, tas varētu būt liels mīnuss. Pie citām nepatīkamajām lietām varētu pieskaitīt microSD kartes, kā arī jaunākā/ātrākā 802.11n bezvadu standarta atbalsta trūkumu.

Ja tāds ir HP lielais plāns, izmantojot neseno Palm iegādi, parādīt sevi viedtālruņu tirgū, nevarētu teikt, ka tas būtu izdevies.

Salīdzinot Palm prezentāciju ar Microsoft WP7 prezentāciju, kļūst skaidrs, ka Palm ir tālu aiz muguras. Palm prezentējuši tikai vienu ierīci, kamēr Microsoft – deviņas. Palm atbalsta aplikācijas, Skype, Bluetooth un VPN, taču šīs lietas atbalsta arī Microsoft veidotās operētājsistēmas ierīces.

[img]http://datuve/images/upload/20101020125924.png[/img]
Viena no lietām, kas tomēr pārspēj Microsoft veidoto operētājsistēmu, ir webOS 2.0 vairākuzdevumu režīma atbalsts. webOS 2.0 vairākuzdevumu režīms pieejams gan trešo pušu veidotajām, gan viedtālrunī jau esošajām aplikācijām. WP7 atbalstīs tikai iepriekš ieinstalēto aplikāciju vairākuzdevumu režīmu. Taču nevajag aizmirst, ka iOS un Android platformas arī atbalsta pilnu vairākuzdevumu režīmu, tādēļ Palm nevar īpaši izcelties.

Ja HP tiešām vēlas iesaistīties ātri augošajā viedtālruņu tirgū, tam jāpiedāvā kas ievērojams – vairāk viedtālruņu, labāks aprīkojums nekā konkurentiem, vai jebkas cits, kas palīdzētu izcelties. Palm Pre 2 noteikti nav šī lieta.

Jaunais viedtālrunis no piektdienas būs pieejams Francijā un kaut kad drīzumā arī ASV un Kanādā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us