Nvidia varētu pārpirkt nelielo procesoru ražotāju VIA

Kā zināms, AMD pirms kāda laika iegādājās grafisko karšu ražotāju ATI. Intel nupat kā paziņojis par jauniem plāniem videokaršu jomā, kas nebūt nav saistīti ar Nvidia pārpirkšanu (šādas baumas klīda neilgi pēc AMD un ATI darījuma). Kas atliek Nvidia? Neapstiprināta informācija liecina, ka Nvidia interesējas par VIA iegādi.

Jaunākā informācija liecina, ka pasaules lielākais grafisko procesoru ražotājs varētu būt ieinteresēts pārņemt samērā maznozīmīgu, taču procesoru un mikroshēmojumu (čipsetu) lauciņā zināmu spēlētāju VIA Technologies. Ņemot vērā to, ka Nvidia jau šobrīd aktīvi un veiksmīgi darbojas mikroshēmojumu biznesā, kompānija varētu būt ieinteresēta X86 procesoru ražotņu pārņemšanā. Līdz ar to, ja šīs ziņas ir patiesas, nākotnes tendences redzēt nav grūti – centrālā un grafiskā procesora apvienojums būs topā.

[img]/images/upload/nviada_via.jpg[/img]
Interneta portālā DigiTimes lasāms, ka Nvidia un VIA jau esot pārrunājuši iespējamos scenārijus. Iespējams kompānijas varētu noslēgt tikai stratēģisko aliansi, iespējams Nvidia varētu pārņemt VIA procesoru ražotni, iespējams Nvidia varētu iegādāties visu VIA. Jāpiezīmē, ka VIA materiālā bāze šobrīd ir būtībā iestagnējusi, tādēļ pārpirkšana varētu būt izdevīga gan Nvidia, kas iegūtu X86 procesoru ražotni un izpētes laboratorijas, gan VIA, kas iegūtu zināmus līdzekļus turpmākam darbam.

Saprotams, nedz Nvidia, nedz VIA Technologies šādu ziņu komentēt nav vēlējušies.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us