Nvidia prezentē Tegra 600 un Tegra 650 multifunkcionālos procesorus

Grafisko procesoru ražotājs Nvidia oficiāli pieteicis savu dalību mobilo procesoru karā, sākot piedāvāt ASV dolāra desmit centu monētas izmēra procesoru Terga – ierīci, kas savā mazajā korpusā apvieno centrālo un grafisko procesoru, sistēmas atmiņu un vēl vairākas vitāli svarīgas funkcijas. Paši Nvidia šo procesoru sauc par „pasaulē pirmo mobilo datoru vienā mikroshēmā”.

Nvidia Tegra ģimenes produktu galvenais pielietojums būs dažādas ierīces, kas neprasa lielu jaudu – interneta piekļuvei paredzēti datori, planšetdatori un citi produkti. Ražotājs apgalvo, ka ar šī procesora debiju, mobilo interneta ierīču sfērā iedvesta jauna elpa, jo radītais procesors ir apmēram 10 reizes ātrāks un efektīvāks par līdziniekiem. Jaunais Tegra procesors ir ar mazu elektroenerģijas patēriņu un tajā iekļauts GeForce grafiskais adapteris un 800 MHz centrālais procesors, kas ļaus vērot arī HD kvalitātes video 30 stundu garumā (ar vienu standarta akumulatora uzlādi).

[img]/images/upload/tegra_1.jpg[/img]
[img]/images/upload/tegra_2.jpg[/img]
„Līdz ar pieaugošajām tirgus prasībām pēc mobilas interneta piekļuves, Nvidia prezentēja APX 2500 datorsistēmu mikroshēmā, kura bija paredzēta viedtelefonu un plaukstdatoru vajadzībām. Redzot, ka mobilais internets kļūs arī par datoru ikdienu, Nvidia prezentē Tegra produktu līniju. Pirmie procesori tiks pielietoti tikai mobilajos interneta datoros, un to funkcijas būs stipri līdzīgas pirms tam izlaistajam APX 2500,” pavēstījis Ians Lao (Ian Lao).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us