Nvidia prezentē Photoshop un Premiere CS4 piemērotu profesionāļu videokarti

Adobe šonedēļ prezentējuši savu jaunāko veikumu audiovizuālo mediju apstrādes jomā – Creative Suite 4 programmu komplektu. Uz šo uzreiz reaģējusi grafisko risinājumu kompānija Nvidia, kas iepazīstinājusi ar videokarti Quadro CX, ko paši lepni sauc par „Adobe CS4 paātrinātāju”.

Nvidia piedāvātā karte paredzēta Adobe programmām, kas atbalsta GPGPU akselerāciju (datu apstrāde ar videoprocesora palīdzību) – Photoshop un Premiere CS4. Lai arī, kā apgalvo Adobe, jebkura mūsdienīga un ar 256 MB Ram aprīkota videokarte atbalstīts GPGPU, Nvidia Quadro CX piedāvājums ir „speciāli izstrādāts un optimizēts Creative Suite 4 komplektam”.

[img]/images/upload/quadrocx.jpg[/img]
Nvidia Quadro CX piedāvājot labāko veiktspēju Adobe CS4 programmām. Kompānija skaidro, ka ar šo karti „gaismas ātrumā” iespējams kodēt H.264 video, uzlabot renderēšanas ātrumus dažādiem efektiem un ātrāk veikt daudzas citas darbības.

[img]/images/upload/pCS4.jpg[/img]
Ražotājs nav izpaudis pilnīgu Quadro CX specifikāciju, taču tā ir ļoti tuva pirms nedaudz vairāk nekā gada prezentētajai Quadro FX 5600. Kartei ir 384 bitu atmiņas interfeiss, 1,5 GB „[i]frame buffer[/i]” un 192 straumēšanas procesori. Videokarte īpaši piemērota profesionāļiem, un tās cena iepriekšējā pasūtīšanā ir 2000 ASV dolāri (kas vienalga ir lētāk nekā 2500 dolārus vērtā Quadro FX).

Jāpiezīmē, ka GPGPU atbalstīs vairums moderno videokaršu, tādēļ mājas lietotājiem diez vai ir vērts iegādāties kādu no “īpaši piemērotajām kartēm”, lai vai cik pievilcīga būtu tā cena.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us