Nvidia pasmejas par ATI un Intel grafisko risinājumu idejām

Vēl pirms Nvision foruma, kas sākās šodien un beigsies piektdien, Nvidia izlēma nedaudz pārspriest nākotni – plusus, mīnusus, labākos ceļus, un, pats galvenais, konkurentu ražojumus. Pēc grafisko produktu giganta domām AMD ceļš (CPU+GPU) ir neizprotams, Intel plānotie risinājumi ir kā no pagātnes, savukārt Nvidia… Nvidia ir uz pareizā ceļa!

Jau kopš 2006. gada, kad AMD nopirka ATI, noris darbs pie centrālā un grafiskā procesora apvienošanas (līdzīgu projektu attīsta arī Intel). Lai ari jaunie procesori piedāvātu samazināt izmantotās enerģijas apjomus , to veiktspēja nebūtu izteikti augstā līmenī – tieši tas arī kļuvis par galveno argumentu Nvidia smīkņāšanā. Tādi projekti kā AMD Fusion neattaisno sevi: „Katrs kvadrātmilimetrs, ko pievieno, ir ļoti dārgs. Cenas pieaugums nav lineārs,” skaidro Nvidia G200 procesoru galvenais arhitekts Džons Montrims (John Montrym).

Gadiem ilgi patērētāji lietojuši mikroshēmojumus (čipsetus) ar integrētu grafisko risinājumu, jo tas viņu vajadzības apmierina un ir lētāks par atsevišķu videokarti, tādēļ šāds izteikums no kompānijas puses ir vairāk politisks nekā racionāls – brīdī, kad AMD un Intel prezentēs savus CPU+GPU risinājumus, Nvidia mikroshēmojumi ar integrētu grafisko adapteri varēs „iet pensijā”.

[img]/images/upload/amd-fusion.jpg[/img]
Intel – procesoru gigants, kas turpina atņemt tirgus daļu AMD – paziņojis, ka nākamajā gadā kompānija prezentēs savas videokartes. Pagaidām nav zināma nekāda produktu specifikācija, taču tas nav liedzis Nvidia pārstāvjiem izteikt savu viedokli par projektu. Dž. Montrims paziņojis, ka Intel Larrabee videokaršu veiktspēja būs apmēram tāda, kādu piedāvāja ATI vai Nvidia grafiskās kartes 2006. gadā.

[img]/images/upload/Intel_Larrabee.jpg[/img]
Nākotne piederPhysX un CUDA – Nvidia risinājumiem. Lai arī ražotājs atzīst, ka ATI Radeon HD 4850 un 4870 ir ļoti spējīgas grafiskās kartes, atslābināšanās nenotiks un nākamās videokartes tiks veidotas ar jaunu sparu. Dž.Montrims skaidro, ka konkurents netika novērtēts. Lai vai kā, nākotne pieder Nvidia „compute unified device architecture” jeb CUDA arhitektūrai (galvenokārt paredzēta profesionāļu tirgum) un PhysX aplikāciju paātrinātājam: „Ati nav tērējuši laiku tādās iespējās kā PhysX vai CUDA. Mēs ticam, ka patērētāji šīs lietas novērtē; esam ar skatu nākotnē. Un kad kāds skatās nākotnē, spēlē viņš ir priekšā. Un tas ir tas, kur esam mēs,” skaidro G200 čipa inženieris, piebilzdams, ka vairs nedrīkst salīdzināt tikai videokartes grafisko risinājumu spējas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us