Nvidia gatavo jaunu grafisko procesoru paaudzi

Grafisko procesoru tirgus ir viena no retajām jomām, kas nemitīgi burbuļo un iet uz priekšu. Nvidia nupat kā paziņojuši, ka jau tuvākā pusgada laikā mēs varam gaidīt jaunu GPU paaudzi.

Savā preses paziņojumā kompānija izpaudusi, ka nākamās paaudzes grafisko procesoru plānos ietilpst laist apgrozībā jau šovasar. Jaunais produkts – GT200 ir iecerēts vēl jaudīgāks nekā tas, ko izmanto šā brīža līderim GeForce 9800 GX2, taču nav īsti izplānots vai šajā procesorā būs arī kādas vērā ņemamas inovācijas. Nav arī skaidrs vai GT200 būs kāds jaunievedums DirectX jautājumā.

Interneta portāls golem.de, balstoties uz Nvidia pārstāvja Džefa Brauna (Jeff Brown) teiktā, lēš, ka šis procesors sastāvēs no apmēram miljards tranzistoriem un tam būs apmēram 200 unificētās „shader” vienības (visticamāk vai nu 192, vai nu 240). Salīdzinājumam – šobrīd jaudīgākie (G92 un G80) procesori sastāv no attiecīgi 754 un 681 miljona tranzistoru, taču iepriekšējās paaudzes G70 un G71 tie bija ap 300 miljoniem.

Kompānija atklājusi, ka jau maijā varētu būt zināma sīkāka informācija par nākamo „the best of best” (labākais no labākajiem) produktu, taču joprojām nav izlemts kā varētu saukt nākamās videokartes (kā zināms, šobrīd visas četru ciparu sērijas jau ir aizņemtas).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us