Nvidia: fizika ir datorspēļu pārdošanas rādītāju glābiņš

Konsoļu un PC spēļu kara atrisinājums varētu būt plašāka fizikas aprēķinu izmantošana PC paredzētajās videospēlēs, uzskata Nvidia Corporation viceprezidents. Fizikas aprēķināšana varētu būt atslēga nākamajam līmenim datorspēļu attīstībā un realitātes palielināšanā.

Pavisam nesen Nvidia savos ForceWare draiveros iekļāva iespēju jebkurai jaunāko paaudžu videokartei rēķināt dažādus datorspēļu fizikas uzdevumus, kādi līdz šim bija pieejami tikai PhysX karšu īpašniekiem.

Kompānijas pārstāvji uzskata, ka fizikas efektu uzlabošana PC spēļu apgrozību palielinās par vairākiem miljoniem: „Lielākā daļa izstrādātāju un ražotāju pārdod apmēram 2 līdz 7 miljonus konsolēm paredzēto spēļu, savukārt PC versijas tiek pārdotas 0,5 līdz 1,2 miljonu vienību apmērā. Izstrādātāji tic, ka GPU fizika viņiem piedāvās „otro kodienu ābolā”. Šie papildus efekti, kas būs pieejami PC versijā, ļaus PC spēļu pārdošanas rādītājus palielināt par apmēram 2 miljoniem vienību,” skaidro Rojs Teilors (Roy Taylor), Nvidia viceprezidents.

[img]/images/upload/nvidia_analyst_day_08_physx.jpg[/img]
Jāpiezīmē, ka arī šobrīd PC spēlēm ir vairākas priekšrocības – augstāka izšķirtspēja, detalizētāki modeļi, komfortablāka kontrole dažu tipu spēlēm, augstāka attēla kvalitāte un vizuālie efekti. Tiesa, tas viss maksā naudu – kamēr konsoles lietotājs disku ieliek sistēmā un spēlē, PC spēles pircējam trīsreiz jāpārbauda vai viņa izvēle uz konkrētās sistēmas maz būs baudāma.

[img]/images/upload/nvidia_physx.jpg[/img]
Tieši tādēļ Nvidia uzskata, ka pareizais ceļš ir fizikas efektu attīstīšana. Tas ļautu datoru kaut uz brīdi – līdz konsoļu ražotāji iesaistās fizikas aprēķinu pasaulē – pielīdzināt konsoles iespējām: „Fizikas pasaule sākās tikai pirms mēneša, kad prezentējām beta versiju saviem jaunajiem GPU dziņiem. Tagad izstrādātājus sagaida pavisam jauna pasaule. Mums nepieciešams jauns intereaktivitātes līmenis un mēs ticam, ka fizikas aprēķini ir vienīgais pateicīgais veids,” piebilst R.Teilors.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us