Nvidia būvēs pasaulē ātrāko mākslīgā intelekta superdatoru

Nvidia superdators

Nvidia un Cineca, Itālijas universitāšu konsorcijs un lielākais superdatoru centrs, ir paziņojuši par plāniem būvēt visātrāko mākslīgā intelekta (AI) superdatoru pasaulē.

Gaidāmajā ‘Leonardo’ sistēmā dažādiem augstas veiktspējas skaitļošanas uzdevumiem tiks izmantots gandrīz 14 000 Nvidia A100 GPU ierīču. Paredzams, ka sistēmas maksimālā veiktspēja sasniegs 10 FP16 ExaFLOPS.

Superdatora pamatā būs Atos BullSequana XH2000 superdatoru mezgli, no kuriem katrs satur vienu vēl nezināmu Intel Xeon procesoru, četras Nvidia A100 GPU un Mellanox HDR 200Gb/s InfiniBand karti savienojamībai.

Nvidia superdators
(Attēls: Atos)

BullSequana XH2000 arhitektūra ir ļoti elastīga, tāpēc tajā var ievietot jebkuru procesoru un grafisko procesoru, un šajā nolūkā mēs varam tikai minēt, kurš Intel Xeon procesors tiks izmantots ‘Leonardo’.

(Attēls: Atos)

Itālijas universitāšu zinātnieki plāno izmantot ‘Leonardo’ zāļu izstrādāšanai, kosmosa izpētei un pētījumu izstrādei, kā arī laika apstākļu modelēšanai.

Parasti šādas lietojumprogrammas balstās uz augstas veiktspējas simulācijas un datu analīzes darba slodzēm, kurām nepieciešama FP64 precizitāte. Bet Nvidia saka, ka šodien daudzi HPC uzdevumi ir balstīti uz spēcīgu mākslīgo intelektu un mašīnmācīšanos. Šādām slodzēm pietiek ar FP16 precizitāti.

Gluži dabiski, ka liels skaits GPU var veikt arī augstas izšķirtspējas vizualizāciju. Nvidia A100 GPU ir paredzēts galvenokārt skaitļošanai, tāpēc tas atbalsta visu veidu precizitāti, ieskaitot ‘superdatoru’ FP64 un ‘AI’ FP16.

14 000 Nvidia A100 GPU var sasniegt līdz 8.736 FP16 ExaFLOPS (624 TFLOPS uz GPU ar iespējotu strukturālo retumu (angļu: structural sparsity) × 14 000). Tikmēr tikpat daudz GPU var nodrošināt 135 800 FP64 TFLOPS, kas ir nedaudz zem superdatora ‘Summit’ 148 600 FP64 TFLOPS līmeņa.

Nvidia uzskata, ka mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās ir izšķiroši faktori šodienas superdatoriem, tāpēc uzņēmums dos priekšroku FP16 maksimālajai veiktspējai ar iespējotu strukturālo retumu, ja ‘Leonardo’ superdatoru darbinās tā A100 GPU.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us