Nupat kā debitējušais Apple 3G iPhone tālrunis maksās mazāk nekā priekšgājējs

Katram savu iPhone – Apple vakar prezentējis jaunās paaudzes 3G iPhone, kura galvenās atšķirības no priekšgājēja ir trešās paaudzes mobilo sakaru tīkls un iebūvēta globālās pozicionēšanas sistēma. WWDC 2008 konferences laikā Apple iepazīstinājuši arī ar savu jaunāko operētājsistēmu Mac OS X 10.6 jeb Snow Leopard, kā arī iTunes programmu veikalu un šobrīd pieejamā 3G iPhone jaunāko programmatūru.

[img]/images/upload/hero.png[/img]

Jau vairākas nedēļas diendienā klīdušās baumas par dažādajiem iespējamajiem iPhone 3G modeļiem tika izklīdinātas vakar vēlu vakarā, kad Apple beidzot prezentēja ilgi gaidīto atjauninājumu savam 2007. gada janvārī debitējušajam iPhone tālrunim. Atšķirībā no pirmās paaudzes, jaunais Apple 3G Iphone tālrunis ir aprīkots ne tikai ar samērā lēnos EDGE/GPRS savienojumus, bet ar pilnvērtīgu 3G sakaru iespēju, kas ļauj, piemēram, internetu lietot pat 2,5 reizes ātrāk. Otrs svarīgais uzlabojums jaunajā paaudzē ir GPS, kas informāciju par atrašanās vietu ņem ne tikai no satelītiem, bet arī no mobilo sakaru bāzes stacijām. Apple vadītājs Stīvs Džobs (Steve Jobs) savā uzrunā vēstīja, ka dramatiski uzlabots ir arī 3G Iphone tālruņa skanējums – gan mikrofons, gan skaļrunis.

[img]/images/upload/iphone3g_1.jpg[/img]
[img]/images/upload/iphone3g_3.jpg[/img]
Arī dizaina ziņā piedzīvotas izmaiņas. 3G iPhone ir ar noapaļotiem stūriem, metāla taustiņiem sānos, pulēti melnu tālruņa aizmuguri un daudz optimālāk izvietotu austiņu ligzdu, kas ļaus tālrunim pievienot jebkuru atskaņošanas ierīci. Apple ziņo, ka Apple iPhone 3G būs iespējams iegādāties vai nu melnā, vai baltā krāsā (tikai 16 GB modelim).

[img]/images/upload/iphone3g_2.jpg[/img]
Par spīti samazinātajam izmēram, iPhone 3G akumulators ir daudz spējīgāks un nodrošina ilgāku darbības laiku. Tradicionālajā sakaru režīmā iespējams sazināties pat 10 stundas, 3G režīmā – 5 stundas; septiņu stundu garumā iespējams skatīties video, savukārt audio baudīt var pat 24 stunas; WiFi tīkla priekšrocības bez akumulatora uzlādes iespējams lietot 5 līdz 6 stundu garumā.

Pirmās ziņas liecina, ka tālruņa versija ar 8 GB atmiņu maksās 199 ASV dolārus, savukārt 16 GB – 299 ASV dolārus, kas ir teju divas reizes mazāk nekā pirmā iPhone versija. Saprotams, tālruņi būs subsidēti un mobilo sakaru operatori visticamāk piedāvās ierīci iegādāties ar īpašiem nosacījumiem, vairāku gadu garumā maksājot augstāku abonēšanas maksu. Atgādinām, ka 3G iPhone būs pieejams arī Latvijā un to piedāvās Latvijas Mobilā telefona tīklā (tiesa, nedaudz vēlāk par 11. jūliju, kad 3G iPhone debitēs lielā daļā Eiropas).

Līdz ar jaunā tālruņa debiju, kompānija prezentējusi arī iPhone 2.0 programmatūru, kuru iespējams izmantot arī iPhone un iPod Touch. Tajā pievienota virkne dažādu iespēju, kas padara tālruni ērtāk lietojamu – dažāda veida sinhronizāciju, meklēšanu kontaktos (līdz šim tā nebija pieejama), vairāku e-pasta sūtījumu dzēšanu vienlaikus, jaunu un funkcionālu kalkulatoru, bezvadu tīklu sertifikātus u.tml. Jaunā programmatūra būs pieejama nākammēnes un 3G iPhone legālie īpašnieki (saprotams, ne Latvijā) to varēs dabūt bez maksas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us