Ņujorkas policija noziegumu atklāšanā talkā ņems modernās tehnoloģijas

Atgriezeniskā saite ir būtiska komunikācijas daļa, un to pamanījuši arī Amerikas Savienoto valstu glābšanas dienesta pārstāvji. Turpmāk Ņujorkas iedzīvotājiem būs iespējams drošības iestādēm nosūtīt fotogrāfijas vai videofragmentus, kuros redzams kāds pārkāpums vai drauds.

Ņujorkas pilsētai šādas sistēmas izveide izmaksājusi apmēram ceturtdaļmiljonu dolāru un tās attīstība un pilnveidošana ilga pusotru gadu. „Uzlabojot 911 un 311 dienestus, lai tie spētu saņemt fotogrāfijas un video, mēs varas funkcijas – noziegumu apkarošanu – paceļam pavisam jaunā līmenī,” skaidro Ņujorkas mērs Mails Blūmbergs (Michael Bloomberg). Nelaimes, likuma pārkāpuma vai bīstamu situāciju gadījumā (noziegumi, bedres uz ceļiem, bojātas vai nozagtas ceļa zīmes, grafitti vai līdzīgi) būs iespējams nosūtīt vizuālus datus uz policijas koordinācijas centru.

„Ja jūsu tālrunis ir aprīkots ar kameru – un šodien tādi ir daudzi – jums ir iespējams uzņemt materiālu, kas varētu policijai risināt noziegumu,” piezīmē M.Blūmbergs. Jau nākamgad sistēma tiks papildināta un uz tuvējām policijas automašīnām tiks nosūtīts uzņemtais attēls vai video, tādējādi paātrinot policijas ierašanās laiku.

Šāda sistēma varētu atvieglot ne tikai policijas, bet arī operatoru darbu, jo ik gadu 911 zvanu centrā ienāk 11 miljoni zvanu (uz sistēmu 311 zvana vēl vairāk – 15 miljoni).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us