Noziegumu skaits sociālajos tīklos ir pieaudzis 70 reižu

Pēdējos trīs gados noziegumu, saistītu ar sociālajiem tīkliem un citiem interneta servisiem, skaits ir pieaudzis 70 reižu. Šādu rezultātu ieguva britu The Daily Mail darbinieki pašu pētījuma gaitā.

Pēc izdevuma datiem, ar interneta resursu palīdzību arvien biežāk tiek izdarītas zādzības, slepkavības un izvarošanas. Sociālie tīkli kļūst par vietu tīkla vajāšanām, draudiem un šantāžai.

Žurnālistu uzmanību piesaistīja daži rezonanses gadījumi. Pirmais – Leitonu mājas aplaupīšana, kamēr viņi atradās ar savu jaundzimušo bērnu Kaju slimnīcā un ziņoja radiem un draugiem par bērna veselības stāvokli caur Facebook. Tādējādi, zagļi zināja, ka Leitoni ilgu laiku nebūs mājās.

Vēl viens incidents, kurš daļēji iedragāja britu uzticību Facebook, notika ar 17 gadus veco Ešliju Holu, kuru pavedināja un pēc tam nogalināja viņas 33 gadus vecais „draugs” no sociālā tīkla. The Daily Mail arī apraksta gadījumu, kad 15 gadus veco Tomasu Malloni līdz pašnāvībai noveda kaut kādi tīkla „troļļi”.

[img]http://datuve/images/upload/20101225144135.jpg[/img]

Bet 2010.gada sākumā visa Lielbritānija internetā uzzināja par aizbēgušā ieslodzītā Kreiga Linča piedzīvojumiem, kurš vairākus mēnešus ņirgājās pār policiju ar Facebook palīdzību. Kad Linču beidzot aizturēja viņam atradās desmiti tūkstošu „draugu” sociālajā tīklā.

Cīņai ar tīkla noziedzniekiem, kā arī Skotlendjarda detektīvu apmācībai informācijas savākšanas principiem sociālajos tīklos un blogos, Lielbritānijā 2010.gada oktobrī tika uzsākta speciālā apmācības programma.

Kā avots izmantota The Daily Mail.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us