Noslēdzies radio vadāmo modeļu LČ 6. posms (+video)

Pagājušajā sestdienā Rīgā norisinājās automodelisma šosejas sacensību Latvijas čempionāta sestais posms, kas vienlaikus bija arī sezonas noslēgums. Lai arī iepriekšējā nakts bija lietaina un rīta pusē „RBS Skals” autodroma lielāko daļu klāja peļķes, līdz dienas vidum trase jau bija nožuvusi un atnākušie varēja vērot patiešām kvalitatīvu cīņu starp Baltijas valstu labākajiem braucējiem.

Vismazākajā – TSM18 klasē -, kurā piedalījās desmit braucēji, triju finālu laikā sīvā cīņā sevi pierādīja igaunis Einar Viira, kurš gan Latvijas čempionātā kopvērtējumā palika ceturtais. No latviešiem ātrākais izrādījās Mārtiņš Sīlis, kurš ieņēma otro pozīciju (sezonas kopvērtējumā – otrā vieta), savukārt trešo vietu izcīnīja Indrek Pajuste (piedalījās tikai pēdējā posmā, tādēļ kopvērtējumā 10. vieta). Čempionāta kopvērtējumā pirmo triju vietu pārstāvji ir Latvijas braucēji (galvenokārt kaimiņvalstu sportistu mazās aktivitātes dēļ): pirmās trīs vietas attiecīgi dala Jurijs Jemcevs, Mārtiņš Sīlis un Mārtiņš Žogots.

[img]/images/upload/6p-118.JPG[/img]
[img]/images/upload/RC-onr-6p-118.jpg[/img]
Ar elektrodzinēju aprīkoto automodeļu 1:10 izmēra klasē ātrākais un vispārliecinošākais bija Krišjānis Rolis, kas sezonas otrajā posmā uzsāka un tā arī neatdeva savu pirmo vietu sēriju. Piecas no sešām pirmajām vietām ar izcīnītiem 250 punktiem K.Rolim deva samērā pārliecinošu pirmo vietu arī sezonas kopvērtējumā. Posma otrās vietas īpašnieks Mārtiņš Šteins sevi apliecināja kā stabilu braucēju un kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā, tikai nedaudz atpaliekot no 6. posma trešās vietas ieguvēja Evaldas Urbonas (Lietuva).

[img]/images/upload/6p-ele.JPG[/img]
[img]/images/upload/RC-onr-6p-110e.jpg[/img]Latvijas radio vadāmo modeļu šosejas karaliskajā klasē – TSN10 (ar nitrometāna dzinēju aprīkoti 1:10 izmēra auto) – pusstundu ilgajā finālā norisinājās viena no kaislīgākajām sezonas cīņām. Savā starpā sekundi sekundē skaistā cīņā „kodās” Latvijas labākais braucējs Jānis Kļimenkovs un Igauņu eksperts Olev Pihl. Tikai mehāniķu un braucēju nesaprašanās dēļ tika zaudēts tik dārgais laiks un rezultātā ar viena apļa pārsvaru (110 pret 111) uzvarēja igauņu braucējs. Latvijas čempionāta sestajā posmā trešo vietu izcīnīja Ranno Luk. Čempionāta kopvērtējumā līderis ar 246 punktiem – Olev Pihl (EST); otrais ar 222 punktiem Mindaugas Ambrasas (LIT); trešais ar 211 punktiem – Jānis Kļimenkovs (LAT).

[img]/images/upload/6p-nitr.jpg[/img]
[img]/images/upload/RC-onr-6p-110n.jpg[/img]
Latvijas čempionāta „onroad” sacensību seriāls atgriezīsies rudenī, kad kādā no skolu sporta zālēm sāksies „Tepiķu cīņas” (piedalīsies tikai elektromobiļi), savukārt „offroad” čempionātā norisināsies vēl divi posmi, no kuriem tuvākais – 31. augustā Jelgavas rajona Nākotnes trasē.

[img]/images/upload/6posms.jpg[/img]

Foto:
Uģis Zikmanis
Agris Caune
Jānis Ankravs

Video:
Aigars Ieviņš

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us